Ubisoft wskrzesi grę „Scott Pilgrim kontra świat”. Zobaczcie zwiastun!

Zaginiona od 2014 gra oparta na kultowym filmie Edgara Wrighta doczeka się reedycji od Ubisoftu. „Scott Pilgrim Vs. The World: The Game” zadebiutuje jeszcze w tym roku, w okresie świątecznym. Gra zostanie udostępniona na PlayStation 4, Xboksa One, PC i Nintendo Switch. Rzućcie okiem na zwiastun.   

Zapowiedź ponownego wydania gry zbiega się z obchodzoną w tym roku, dziesiątą rocznicą filmu Wrighta. Kultowa bijatyka od Paula Robertsona, oprawiona znakomitą ścieżką dźwiękową zespołu Anamanaguchi przenosiła graczy na ulice Toronto, adaptując przy tym wydarzenia filmu i oryginalnej serii komiksowej. Gra osiągnęła legendary status po tym, jak została z bliżej nieokreślonych powodów usunięta z cyfrowych sklepów na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Nieco wcześniej w tym roku, zarówno Wright, jak i autor serii komiksów Bryan Lee O'Malley, tweetowali do Ubisoftu, prosząc studio o ponowne wydanie kultowej gry. 

Przypomnijmy też, że Edgar Wright porozmawiał ostatnio z dziennikarzami o planowanym powrocie do hitu sprzed dekady. Na pytanie o możliwą przyszłość „Scotta Pilgrima”, reżyser odpowiedział, że choć nie ma planów na realizację pełnoprawnej kontynuacji, to trwają dyskusje nad zaadaptowaniem oryginalnej serii komiksowej jako animacji

Mamy pewne plany – jeszcze nic oficjalnego – ale mamy plany na powrócenie do materiału w formie animacji. Rozmawialiśmy z Bryanem [ Lee O'Malleyem – scenarzystą komiksu] oraz Jaredem [producentem wykonawczym „Scotta Pilgrima”]. Pomyśleliśmy sobie: czemu nie spróbować zrobić z komiksów anime? Dyskuje trwają w tej chwili. 

W międzyczasie Edgar Wright szykuje się do pokazania światu swojego nowego filmu. Horror „Last Night in Soho” miał zadebiutować na dużym ekranie 25 września 2020 roku, ale ze względu na pandemię koronawirusa premiera została przesunięta na 24 kwietnia 2021 roku.

Źródło: AV Club / zdj. Ubisoft