Ulubieńcy żeńskiej części widowni zagrają kochanków. To adaptacja kultowej powieści

Do sieci trafił premierowy kadr z filmu „All of Us Strangers” w reżyserii Andrew Haigha („45 lat”, „Na wodach północy”). Projekt jest adaptacją kultowej powieści pt. „Obcy” (ang. „Strangers”) autorstwa japońskiego pisarza i scenarzysty Taichiego Yamady. W rolach głównych zobaczymy ulubieńców żeńskiej części widowni – Paula Mescala („Aftersun”, „Normalni ludzie”) oraz Andrew Scotta („Fleabag”, „Sherlock”).

Głównym bohaterem filmu jest Adam, samotny wannabe-scenarzysta, który nawiązuje relację ze swoim tajemniczym sąsiadem – Harrym. Od tego momentu życie Adama zmienia się diametralnie, a dziwne zbiegi okoliczności z jego przeszłości zaczynają przejmować nad kim kontrolę. Co więcej, mężczyzna odkrywa, że dwie osoby, które bardzo przypominają jego zmarłych rodziców, mieszkają w domu jego dzieciństwa.

Sprawdź też: Premiera nowego filmu reżyserki „Obiecującej. Młodej. Kobiety.” coraz bliżej. Oto pierwszy PIĘKNY KADR

Podczas gdy literacki oryginał rozgrywa się w latach 80. w Tokio, tłem dla ekranizacji Haigha stał się współczesny Londyn. Brytyjski twórca sam zaadaptował tekst Yamady. Obok Mescala i Scotta na ekranie zobaczymy również m.in. Claire Foy („The Crown”) oraz Jamiego Bella („Billy Elliot”). Do kin film wprowadzi Searchlight Pictures. Brytyjską datę premiery wyznaczono na 22 grudnia

Andrew Scott i Paul Mescal w filmie All of Us Strangers za Searchlight Pictures.jpg

Źródło: GQ / Zdj. Searchlight Pictures