Ulubieniec Wesa Andersona skomentuje Igrzyska Śmierci. Jason Schwartzman zagra w „Balladzie ptaków i węży”

Znamy kolejną gwiazdę „Ballady ptaków i węży”, czyli prequelowej odsłony serii „Igrzyska Śmierci”. Kontrakt na zagranie w produkcji podpisał Jason Schwartzman znany doskonale miłośnikom filmografii Wesa Andersona oraz widzom czwartego sezonu serialu „Fargo”.

Schwartzman pojawi się na ekranie jako Lukrecjusz „Lucky” Flickerman, telewizyjny gwiazdor pełniący funkcję gospodarza jubileuszowych Igrzysk Śmierci. Bohater będzie przedstawiony jako przodek Cezara Flickermana komentującego Igrzyska w czasach Katniss Everdeen. W bohatera wcielił się w filmach Stanley Tucci.

Film bazuje na najnowszej powieści amerykańskiej pisarki Suzanne Collins, wydanej w naszym kraju pod wspomnianym już tytułem „Ballada ptaków i węży”. Opowieść zawarta w książce skupia się na losach Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty oryginalnej filmowej trylogii, w którego wcielał się Donald Sutherland. Nowy film opowie historię dochodzenia nastoletniego Coriolanusa do władzy i pozbywania się swych największych przeciwników, którzy, podobnie jak on, pragnęli sięgnąć po władzę absolutną. Akcja „Ballady ptaków i węży” będzie się rozgrywać na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi.

Sprawdź też: Obsada „Madame Web” zaczyna pękać w szwach od głośnych nazwisk. Emma Roberts wkracza do świata Spider-Mana.

W głównej obsadzie produkcji są już: Tom Blyth („Billy the Kid”) jako Coriolanus, Rachel Zegler („West Side Story”) jako Lucy Gray Baird, dziewczyna z zubożałego Dwunastego Dystryktu, Lauren Marsden („Ms. Marvel”) jako Mayfair Lipp, córka burmistrza Lippa, Josh Andrés Rivera („West Side Story”) jako Sejanus Plinth, jeden z mentorów Igrzysk z Drugiego Dystryktu. 

Za scenariusz do filmu odpowiada Michael Arndt, czyli scenarzysta filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Reżyserią zajmie się Francis Lawrence, reżyser trzech z czterech filmów głównej serii. Premiera filmu „Ballada ptaków i węży” została zaplanowana w kinach na 17 listopada 2023 roku.

źródło: deadline.com / zdj. FX