Universal szykuje film o służącym Drakuli

Studio Universal Pictures szykuje kolejny projekt bazujący na klasycznych Potworach. Reżyser Chris McKay negocjuje przejęcie sterów nad projektem „Renfield”.

Bohaterem produkcji będzie R.M. Renfield, cierpiący na poważne zaburzenia psychiczne pacjent szpitala dla obłąkanych. Renfield uważa, że zjadając żywe stworzenia takie jak pająki, szczury przejmuje ich siły życiowe. Próbuje wielokrotnie uciec ze szpitala, aby móc służyć Drakuli, który obiecał obdarzyć go mocą kontrolowania zwierząt. Bohater debiutował w powieści Brama Stokera z 1897 roku i pojawił się również na dużym ekranie. W filmowej adaptacji z 1931 roku zagrał go Dwight Frye, a w produkcji Francisa Forda Coppoli sportretował go Tom Waits.

Scenariusz do filmu na podstawie pomysłu Roberta Kirkmana stworzył Ryan Ridley pracujący przy serialu „Rick i Morty”. Jak na razie szczegóły na temat fabuły pozostają nieujawnione, ale mówi się, że nie będzie to film z kostiumowy. Jego fabuła ma zostać przeniesiona do współczesności.

Pierwsze plany dotyczące realizacji projektu pojawiły się już jakiś czas temu, a jego wyreżyserowaniem miał zająć się Dexter Flecher odpowiadający między innymi za „Bohemian Rhapsody”.

źródło: deadline.com / zdj. Universal Pictures