Universal znalazł reżysera filmowej wersji musicalu „Wicked”

Amerykański reżyser i scenarzysta Jon M. Chu zabiera się za stworzenie kolejnej filmowej produkcji na podstawie kultowego broadwayowskiego musicalu. Twórca podpisał ze studiem Universal kontrakt na wyreżyserowanie filmu „Wicked” będącego spin-offem musicalu „Czarnoksiężnik z Oz” z 1939 roku.

Musical oparty luźno na powieści „Wicked: Życie i czasy Złej Czarownicy z Zachodu” autorstwa Gregory'ego Maguire'a debiutował na Brodwayu w 2003 roku i przez siedemnaście lat był jednym z największych hitów pokazywanych na scenie najpopularniejszego zespołu nowojorskich teatrów. Musical zebrał kilkanaście nagród, w tym trzykrotnie został nagrodzony statuetką Tony.

Wicked” o losach kobiety, która spotyka na swojej drodze Czarnoksiężnika z Krainy Oz i staje się Czarownicą, miała trafić do kin w święta Bożego Narodzenia w 2021 roku, ale ze względu na pandemię data ta nie jest obecnie aktualna.

Jon M. Chu pracował ostatnio przy musicalu „In the Heights” oraz filmie „Bajecznie bogaci Azjaci”. Wcześniej amerykański reżyser odpowiadał natomiast za musical „Hamilton”.

źródło: deadline.com / zdj. Universal Pictures