Rozwój uniwersum Batmana powstrzymany przez Gunna? Serial o Azylu Arkham nie powstaje

Niedługo na platformę Max zawita pierwszy spin-off filmu „Batman”, który skupi się na kontynuowaniu historii Pingwina. W planach studia znajdował się też kolejny projekt dedykowany streamingowi, ale jego przyszłość stanęła właśnie pod dużym znakiem zapytania. Aktualnie w DC Studios nadzorowanym przez Jamesa Gunna wstrzymano prace nad opracowaniem serialu o Azylu Arkham.

Co z kolejnym serialem w uniwersum Batmana?

Jeszcze na początku 2022 roku przed kinową premierą filmu z Batmanem granym przez Roberta Pattinsona studio Warner Bros. zdecydowało, że chce rozwijać swoje nowe uniwersum także w ramach serialowych projektów dedykowanych streamingowi. Matt Reeves potwierdził przed dwoma laty, że trwają już prace nad serialem, który skoncentruje się na historiach więźniów osadzonych w Arkham. Teraz okazuje się jednak, że plany te uległy zmianie i przyszłość projektu stała się niepewna. Z najnowszych przecieków dowiadujemy się, że serial nie jest obecnie kontynuowany.

Mówi się jednak, że projekt niekoniecznie jest martwy, ale może przejść spore zmiany, bo jego twórca Antonio Campos podpisał kontrakt na opracowanie serialu jeszcze z poprzednimi zarządcami DC Comics przed tym, jak kontrole nad projektami przejęli James Gunn i Peter Safran.

Sprawdź też: Kevin Costner pojawił się w pierwszej zapowiedzi finałowego sezonu „Yellowstone”.

Serial początkowo zapowiadany był jako historia o policjantach z Gotham City, ale później przeszedł zmiany i miał skupiać się na pacjentach ośrodka Arkham Asylum, czyli znanego z komiksów szpitala dla psychicznie chorych przestępców, w którym Mroczny Rycerz umieszcza swoich najgroźniejszych przeciwników. Z produkcją na początku związany był jako showrunner Terence Winter, później zastąpił go Joe Barton, żeby ostatecznie serial trafił do Camposa. Serial miał rozgrywać się w tym samym świecie, w którym rozegrała się akcja filmu „The Batman”.

Teraz takie rozwiązanie nie jest już jednak tak oczywiste, bo okazuje się, że sam Matt Reeves ma mieć swój udział przy opracowywaniu potencjalnego serialu, którego akcja będzie rozgrywać się w nowym uniwersum DC.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.