Uniwersum „The Walking Dead” dopiero się rozkręca. AMC pokazało zapowiedź nowych serii w świecie Żywych Trupów

Dla głównych bohaterów „The Walking Dead” koniec będzie tylko początkiem – zapowiada nowy zwiastun udostępniony przez AMC. Wraz z premierą finałowych odcinków flagowej serii, stacja obiecała widzom następne historie osadzone w uniwersum na motywach komiksów Roberta Kirkmana.

Tylko kilka godzin temu, „The Walking Dead” powróciło do ramówki AMC z ostatnią częścią finałowego sezonu. Za pierwszy z ośmiu odcinków, które pozostały w epilogu serii odpowiadają reżyser Greg Nicotero i scenarzystka Julia Ruchman. Jak podkreśliło AMC zwiastunem wyemitowanym po premierze odcinka, finał głównego cyklu nie wiąże się z pożegnaniem z bohaterami. W zajawce pojawiły się wzmianki o trzech nadchodzących spin-offach, poświęconych kolejno: Maggie i Neganowi, Darylowi Dixonowi oraz Rickowi Grimesowi i Michonne. Co wiemy o każdym z nich?

„Daryl Dixon” – bohater Normana Reedusa trafi do Europy 

Choć niezatytułowaną jeszcze serię zapowiadano początkowo jako spin-off poświęcony Darylowi i Carol, wszystko wskazuje na to, że produkcja skupi się ostatecznie na solowych przygodach bohatera Normana Reedusa. Za takim obrotem zdarzeń stoi niedostępność aktorki Melissy McBride. „Tchnęła życie w jedną z najbardziej interesujących, realistycznych i popularnych postaci uniwersum The Walking Dead ” – tłumaczył nieobecność McBride rzecznik stacji AMC. „Niestety [aktorka] nie będzie w stanie uczestniczyć w ogłoszonym wcześniej spin-offie o Darylu Dixonie i Carol Peletier, który zostanie sfilmowany (...) w Europie. Przeniesienie do Europy było dla Melissy obecnie niemożliwe. Wiemy, że fani będą tą wiadomością rozczarowani, ale uniwersum The Walking Dead wciąż się rozrasta i rozwija, więc liczymy, że Carol pojawi się w nim w najbliższej przyszłości”. 

Z najnowszych raportów o serialu dowiedzieliśmy się, że ma on rozegrać się przede wszystkim w Paryżu. „Daryl budzi się i odkrywa, że znalazł się gdzieś na kontynencie europejskim. Bohater usiłuje poskładać w całość wszystko, co mu się wydarzyło. Jak się tu znalazł? Jak trafi do domu?” – czytamy w pierwszym konkretnym opisie. 

Dokładna data premiery serii nie została jeszcze ujawniona.

„Rick & Michonne” – powrót kultowego bohatera „The Walking Dead”

Akcja nowego serialu z Andrew Lincolnem powracającym do postaci Ricka Grimesa rozegra się w „scenografii nigdy wcześniej w tym uniwersum niewidzianej”. „Seria przedstawi widzom epicką historię miłosną z udziałem dwóch postaci zmienionych przez przekształcający się świat. Utrzymanych z dala od siebie. Przez siłę, której nie da się powstrzymać. Przez widma ludzi, którymi niegdyś byli. Rick i Michonne trafiają do innego świata, zbudowanego na fundamencie wojny przeciwko trupom... ale i przeciwko tym, którzy jeszcze żyją. Czy zdołają odnaleźć się drogę – do siebie nawzajem i do tego, kim byli wcześniej – znajdując się w zupełnie nowych okolicznościach? Czy będą od tej pory wrogami? Kochankami? Ofiarami? Zwycięzcami? Czy bez siebie, nawet jeśli przeżyją, odkryją, że sami stali się Żywymi Trupami?” – zapowiada oficjalny opis serii.

Obok Andrew Lincolna w obsadzie serii powróci Danai Gurira. Showrunnerem i głównym pomysłodawcą serii jest Scott M. Gimple. Seria, której akcja rozegra się ponad sześć po zaginięciu Ricka Grimesa, trafi do oferty AMC w 2023 roku

„Dead City” – Negan i Maggie trafią do postapokaliptycznego Nowego Jorku

Ostatni z szykowanych spin-offów zostanie poświęcony postaciom granym w głównej serii przez Jeffreya Deana Morgana i Lauren Cohan. W sześcioczęściowym „Dead City” Negan i Maggie trafią do Nowego Jorku, po zakończeniu wydarzeń „TWD”. Na postapokaliptycznym Manhattanie, wyspie od dawna odciętej od dostępu do stałego lądu, odkryją nie tylko tłumy żywych trupów – spotkają też tych, którzy zdołali uczynić Nowy Jork swoim własnym światem, pełnym anarchii, niebezpieczeństw, piękna i koszmarów.

Premierę „Dead City” zaplanowano na przyszły rok. Showrunnerem serii został Eli Jorné („The Walking Dead”). Eli stworzył chaotyczny, szalony i piękny świat Żywych Trupów, skrojony dla Negana, Maggie i tych fanów serialu, którzy chcą zobaczyć nowe i niewyobrażalne miejsca uniwersum TWD  – opowiadał parę miesięcy temu szef franczyzy Scott Gimple. „Lauren i Jeffrey zawsze doskonale z sobą współpracowali, a teraz zabieramy tę współpracę na nowy poziom. Ta seria przetestuje ich zdolność przetrwania – w tym świecie i z sobą nawzajem.”

Źródło: Bloody Disgusting / zdj. AMC