„Vanilla Sky” również w 4K – na razie tylko w cyfrowej dystybucji

W maju studio Paramount Pictures wypuści na rynek trzy wydania 4K UHD z filmowymi hitami z  Tomem Cruise'em w roli głównej. Fani aktora będą mieli w tym miesiącu jeszcze więcej powodów do radości. Okazuje się, że w dystrybucji cyfrowej wersji 4K doczeka się także film „Vanilla Sky” z 2002 roku, w którym obok Cruise'a wystąpiły Penélope Cruz i Cameron Diaz.

Przypomnijmy, że już 19 maja w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z trzema filmami z Tomem Cruise'em w roli głównej. Swoją premierę będą miały wówczas takie tytuły jak: „Top Gun”, w którym główne role zagrali Tom Cruise, Kelly McGillis, Val Kilmer, Anthony Edwards i Tom Skerritt, „Wojna światów” z 2005 roku w reżyserii Stevena Spielberga oraz „Szybki jak błyskawica” z 1990 roku stworzony przez Tony'ego Scotta. Na płytach UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemami Dolby Vision i HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

W serwisie iTunes od dzisiaj możecie natomiast wykupić lub wypożyczyć film „Vanilla Sky”. Koszt zakupu produkcji wynosi 29,99 zł, a jego wypożyczenia tylko 9,99 zł. Film doczekał się wersji 4K z systemem Dolby Vision oraz polskim lektorem i napisami. Jak na razie nie mamy jeszcze pewności, czy film doczeka się fizycznego wydania na płycie 4K UHD.

zdj. Paramount Pictures