„Venom 2”, „Halloween zabija” i inne premiery lutego w polskiej dystrybucji cyfrowej

W lutym na polskim rynku dystrybucji cyfrowej zadebiutuje film „Venom 2: Carnage”. W obliczu ostatnich przetasowań na rynku wydań płytowych na razie nie możemy liczyć na debiut polskich wydań DVD i Blu-ray z produkcjami Sony Pictures, ale filmy tego dystrybutora nadal będą debiutowały w serwisach VOD.

Od momentu upadku dystrybutora Imperial Cine Pix w czerwcu 2020 roku żaden z polskich dystrybutorów nie zdecydował się na przejęcie katalogu studia Sony Pictures. Większość największych hitów wytwórni trafia jednak do dystrybucji cyfrowej i nie inaczej będzie z ostatnią superbohaterską produkcją „Venom 2: Carnage”, której premiera w serwisie iTunes została zapowiedziana na 12 lutego. Niestety film najprawdopodobniej doczeka się wyłącznie wersji w rozdzielczości Full HD.

Sprawdźcie też: Filmostrada wycofuje się z rynku wydawniczego DVD, Blu-ray i 4K UHD.

W lutym swój debiut w cyfrowej dystrybucji zaliczą także horror „Halloween zabija” będący drugą odsłoną odnowionego cyklu slasherów oraz dwie produkcje skierowane do młodszych widzów takie jak: „Rodzinka rządzi”, czyli kontynuacja wydanej w 2017 roku produkcji „Dzieciak rządzi” oraz „Clifford. Wielki czerwony pies”. Pierwszy z nich trafi do widzów 24 lutego, a dwa pozostałe tytuły już 17 lutego. Każdy z tytułów dostępny będzie w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

O ile horror „Halloween zabija” oraz film animowany „Rodzinka rządzi” należą do katalogu Universala, który został niedawno przejęty przez Galapagos i możemy spodziewać się ich premier na płytach, tak film „Clifford. Wielki czerwony pies” wyprodukowany został przez wytwórnię Paramount Pictures, która po wycofaniu się Filmostrady z naszego rynku fizycznych wydań, nie posiada aktualnie przedstawiciela w Polsce.

zdj. Sony Pictures