Viaplay wkracza do świata polskich seriali. Jak zapowiadają się „Morderczynie”?

Platforma streamingowa Viaplay rozpoczyna prace nad pierwszym polskim serialem oryginalnym. Produkcja będzie inspirowana bestsellerem „Polskie morderczynie” autorstwa Katarzyny Bondy. Zobaczcie, jak zapowiada się serial „Morderczynie”, w  którym zobaczymy Maję Pankiewicz, Izabelę Kunę oraz Elizę Rycembel.

Karolina (Maja Pankiewicz) to młoda i ambitna policjantka, która prywatnie próbuje poradzić sobie z zaginięciem ojca. Jako „córeczka tatusia” mimo upływu czasu nie może pogodzić się z tym, że nie pozostawił on po sobie żadnego śladu. Karolina jest zdeterminowana, by poznać prawdę. Gdy dowiaduje się, że jej ojciec nie żyje, a w sprawę zaangażowane są bliskie jej osoby – nic już nie jest takie samo. W jej głowie pojawia się coraz więcej pytań, które naruszają nieskazitelny wizerunek ojca i burzą dotychczasową wizję świata – a nawet samej siebie.

W „Morderczyniach” walka nie toczy się pomiędzy dobrem a złem. To nie jest kolejna opowieść o nieskazitelnych bohaterach ratujących świat. Dotyczy zwykłych ludzi, pokazuje, że świat nie jest czarno-biały i jak niewiele trzeba, żeby przejść na ciemną stronę mocy. Widzowie będą mogli obejrzeć fascynujące historie kobiet od strony, którą zazwyczaj chce się przemilczeć.

Sprawdź też: „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – znamy harmonogram pierwszego sezonu. Ile odcinków na premierę?

Serial stawia pytanie, co skłania kobiety do skrajnych aktów agresji? Kiedy i jak zaczyna się przemoc i dlaczego społeczeństwo wciąż daje przyzwolenie na akty przemocy w rodzinie? Dlaczego mamy tendencję do obrony i tłumaczenia agresora, i nie dostrzegamy niebezpieczeństwa w pierwszych oznakach przemocy? Widzowi będzie trudno odciąć się grubą kreską od bohaterek, które są odzwierciedleniem wielu kobiet z całego świata. Dlatego te pytania mają szansę wybrzmieć szczególnie mocno. Tak serial zapowiada Kristoffer Rus, reżyser i producent:

Już po raz drugi przekładam książkę Katarzyny Bondy na język filmowy. Tym razem inspirujemy się prawdziwymi wydarzeniami. To ma ogromną siłę i wywołuje skrajne opinie na temat dobra i zła. Wierzę, że razem z naszą fantastyczną obsadą, zabierzemy widzów w poruszającą podróż w głąb psychiki kobiet w skrajnych sytuacjach, gdzie widz będzie zmuszonym zadać sobie pytanie: jak ja bym postąpił(a) w takiej sytuacji?

Filippa Wallestam, Viaplay Group Chief Content Officer, dodaje:

Chcemy osiągnąć pozycję lidera branży rozrywkowej w Polsce, dlatego inwestujemy w wartościowe lokalne produkcje, które przygotowujemy wspólnie z najlepszymi twórcami. Serial ‘Morderczynie’ pokazuje nasze ambicje tworzenia ważnych i unikalnych treści. Jesteśmy pewni, że dzięki połączeniu szerokiej oferty transmisji wydarzeń sportowych oraz niepowtarzalnej kompozycji różnorodnych produkcji, polscy widzowie Viaplay będą zadowoleni z naszej oferty.

Premiera serialu „Morderczynie” odbędzie się w 2023 roku. Za produkcję odpowiada warszawski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Studios company.

Morderczynie_MajaPankiewicz_KeyStill-min.jpg

Morderczynie_ElizaRycembel-min.jpg

zdj. Viaplay