Vice - polski zwiastun i data premiery kolejnego filmu z niesamowitą metamorfozą Christiana Bale'a

Krajowy dystrybutor filmu Vice pokazał jego polski zwiastun oraz poinformował, kiedy produkcja opowiadająca historię Dicka Cheneya, najpotężniejszego wiceprezydenta w historii Stanów Zjednoczonych, zawita do polskich kin. Poznajcie szczegóły.

Ostatnio produkcja została nominowana do Złotych Globów aż w sześciu kategoriach, w tym za najlepszy film, najlepszego reżysera, najlepszy scenariusz i pierwszoplanową rolę męską oraz drugoplanową rolę męską i żeńską.

„Vice” w reżyserii Adama McKay (zdobywcy Oscara za „Big Short”) to zrealizowana z epickim rozmachem historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj. „Vice” to wielka aktorska metamorfoza Christiana Bale'a w roli Dicka Cheneya oraz fantastyczne role Sama Rockwella jako George'a W. Busha i Amy Adams w roli Lynne Cheney.

Reżyserem filmu jest Adam McKay odpowiedzialny za stworzenie filmu Big Short. Film trafi do polskich kin już 11 stycznia 2019 roku. W pozostałych rolach wystąpili: Sam Rockwell, Amy Adams, Bill Pullman i Steve Carell.

źródło: Forumfilmpoland / zdj. Annapurna Pictures