Viggo Mortensen, Colin Farrell i Joel Edgerton w filmie „Thirteen Lives” Rona Howarda

Ron Howard skompletował główną obsadę swojego nowego filmu „Thirteen Lives”. Produkcja opowie prawdziwą historię dramatycznej akcji ratunkowej uwalniania nastolatków uwięzionych w zalanej wodą jaskini w Tajlandii.

Kontrakt na zagranie w filmie podpisali Viggo Mortensen, Colin Farrell, Joel Edgerton, Weir Sukollawat, Thiraphat Sajakul, Sahajak Boonthanakit, Vithaya Pansringarm, Teeradon Supapunpinyo, Nophand Boonyai, Tom Bateman, Paul Gleeson oraz Lewis Fitz-Gerald

Film opowie o akcji ratunkowej z 2008 roku, kiedy z zalanych wodą jaskiń uwolniono 12 chłopców z drużyny piłkarskiej, którzy razem z trenerem wyruszyli na zwiedzanie położonego na północy Tajlandii olbrzymiego kompleksu podziemnych jaskiń Tham Luang. Podczas zwiedzania jaskiń grupę zaskoczył potężny monsun, który sprawił, że deszczowa woda zalała wszystkie wyjścia i odcięła grupę od świata zewnętrznego – chłopcy wraz z trenerem zostali uwięzieni 4 kilometry pod powierzchnią. Na ratunek uwięzionym nastolatkom i ich trenerowi wyruszyła grupa ratowników, która dopiero po dziewięciu dniach zlokalizowała położenie zaginionych. Dotarcie do grupy było jednak dopiero początkiem, przez kolejne dni ekipa ratunkowa zmagała się z próbą wydostania wszystkich chłopców przez zalane wodą wąskie korytarze jaskiń.

Za scenariusz odpowiada William Nicholson nominowany do Oscara za scenariusz filmu „Gladiator”. Prace na planie wystartują jeszcze w tym miesiącu w Australii. Ekipa będzie pracowała także w Tajlandii.

źródło: deadline.com / zdj. HBO / New Line Cinema / 20th Century Studios