W filmie o Spider-Manie mógł pojawić się jeszcze jeden KULTOWY złoczyńca

Ostatni film o przygodach Spider-Mana debiutował w grudniu 2021 roku, ale projekt do dzisiaj elektryzuje wielu fanów przygód Petera Parkera. Jego temat wrócił właśnie za sprawą pojawienia się grafiki koncepcyjnej potwierdzającej, że do plejady złoczyńców w filmie „Bez drogi do domu” mógł dołączyć jeszcze jeden arcyłotr.

Hobgoblin mógł pojawić się w filmie „Spider-Man: Bez drogi do domu

Jeszcze przed premierą filmu wielu fanów spekulowało, że Marvel może zdecydować się na wprowadzenie do świata Spider-Mana granego przez Toma Hollanda postać Hobgoblina. Teraz dzięki nowej grafice koncepcyjnej, która właśnie trafiła do sieci, zyskaliśmy potwierdzenie, że faktyczne na pewnym etapie twórcy planowali włączenie tej postaci do filmowej galerii łotrów. Grafika potwierdza też teorie sugerujące, że Hobgoblinem będzie nie kto inny jak Ned Leeds, najlepszy przyjaciel Petera Parkera.

W komiksach Hobgoblin kojarzony jest głównie z postacią Roberta Kinglseya, który przejął kostium Zielonego Goblina i stał się z czasem jednym z największych przeciwników Spider-Mana, ale jego historia została na pewnym etapie połączona także z postacią samego Neda, który za sprawą prania mózgu zaczął wierzyć, że to on jest tak naprawdę Hobgoblinem. Trudno spekulować, czy w filmie mieliśmy zobaczyć, w roli Hobgoblina Neda z tego uniwersum, czy miał pojawić się jako alternatywna wersja tej postaci z innego świata. Grafika sugeruje jednak, że akurat ta scena mogła zostać zaprezentowana w formie żartu pokazującego, jak Ned przejmuje kontrole nad latającym sprzętem Zielonego Goblina, aby pomóc Spider-Manowi.

Sprawdź też: Kiedy i gdzie „Barbie” i „Oppenheimer” trafią do streamingu?

Aktualnie studio Sony Pictures musiało wstrzymać wszystkie prace związane z przygotowywaniem filmu Spider-Man 4” ze względu na trwający strajk scenarzystów i aktorów. Niedawno pojawiła się sugestia, że produkcja może trafić do kin w czerwcu 2025 roku, ale wszystko wskazuje na to, że termin ten będzie musiał ulec zmianie.

F2E_xKTXgAAw5Nq.jpg

zdj. Sony Pictures / Marvel