W końcu się udało! „Sok z żuka 2” z Jenną Ortegą nagrany. Kiedy premiera w kinach?

Długo oczekiwany sequel „Soku z żuka” miał sporego pecha i gdy w końcu ekipa trafiła na plan, to musiała przerwać prace dosłownie na chwilę przed zakończeniem zdjęć. Mamy już jednak pewność, że Tim Burton dopiął swego i w końcu zakończył okres zdjęciowy do nowej produkcji z Jenną Ortegą w roli głównej.

Sok z żuka 2” nagrany. Zdjęcia do filmu z Jenną Ortegą zakończone

Studio Warner Bros. od lat przymierzało się do stworzenia kontynuacji kultowego „Soku z żuka”. Ostatni sukces serialu „Wednesday” sprawił, że prace weszły w końcu na wyższe obroty i doprowadziły do tego, że Tim Burton zameldował się wspólnie z nową obsadą z Jenną Ortegą na czele oraz powracającymi gwiazdami z pierwszego filmu na planie. Start zdjęć miał miejsce w maju tego roku, ale na chwilę przed nakręceniem ostatnich scen ogłoszono, że prace muszą zostać przerwane z powodu rozpoczynającego się strajku aktorów. Zdjęcia wstrzymano 14 lipca, a sam Tim Burton przyznał później w jednym z wywiadów, że ekipie „Soku z żuka 2” zabrakło niecałych dwóch dni do tego, aby nagrać ostatnie sceny do filmu.

Michael Keaton i Winona Ryder w filmie Sok z Żuka

„Jestem wdzięczny za to, co osiągnęliśmy. Brakło dosłownie niecałych dwóch dni. Wiemy, co musimy zrobić. Film jest nagrany w 99%” – reżyser mówił w wywiadzie dla Independent. Teraz mamy jednak dobre wiadomości dla wszystkich, którzy obawiali się opóźnienia premiery „Soku z żuka 2”. Ekipie udało się ostatnio powrócić na plan i nagrać ostatnie sceny, więc wygląda na to, że film zostanie ukończony na czas i nie powinniśmy raczej martwić się o wyznaczoną na 6 września 2024 roku premierę.

W obsadzie filmu do swoich ról z pierwszej części wrócili Michael Keaton i Winona Ryder. Swoją rolę powtórzyła też Catherine O'Hara („Kevin sam w domu), a obsadę uzupełniają Monica Bellucci („Spectre), Justin Theroux („Mulholland Drive) oraz Willem Dafoe („Lighthouse).

zdj. Netflix / Warner Bros.