W końcu! Ujawniono kiedy zobaczymy pierwszy zwiastun spin-offu „Mad Maxa: Na drodze gniewu”

Długo zapowiadana nowa historia w świecie „Mad Maxa” jeszcze w tym roku doczeka się pełnoprawnej zapowiedzi – a przynajmniej tak sugeruje nowy nieoficjalny raport. Wskazano w nim kiedy dokładnie należy spodziewać się pierwszego wglądu w prequelową opowieść o Furiosie, kultowej bohaterce, którą od Charlize Theron przejmie Anya Taylor-Joy.

Zapnijcie pasy! Niedługo zobaczymy zwiastun nowego filmu ze świata „Mad Maksa

Przypomnijmy, że wytwórnia Warner Bros. chce podobno, by „Furiosa” w reżyserii powracającego do świata „Mad Maxa” George’a Millera zaliczyła światową premierę w maju przyszłego roku, podczas festiwalu w Cannes. Stanowiłoby to powtórzenie ścieżki, jaką osiem lat wcześniej przebyła produkcja „Na drodze gniewu”, którą po raz pierwszy zobaczyli właśnie uczestnicy słynnego francuskiego wydarzenia.

Jak dowiadujemy się z najnowszego raportu Daniela Richtmana, scoopera mającego w dorobku wiele sprawdzonych przecieków zza kulis, na zwiastun „Furiosy” nie trzeba będzie już zbyt długo czekać. Warner zamierza najwyraźniej połączyć rozpoczęcie kampanii promocyjnej z premierą następnego filmu o Aquamanie. Premierę ostatniej odsłony DCEU przed rebootem zaplanowanym przez Jamesa Gunna i Petera Safrana wyznaczono z kolei na 20 grudnia tego roku. Zapowiedź „Furiosy” ma zostać dołączona do kinowych pokazów filmu z Jasonem Momoą – wskazuje Richtman. 

Budżet filmu wynosi około 168 mln dolarów, co oznacza, że studio Warner Bros. wydało na wyprodukowanie filmu kwotę zbliżoną do tej, którą przeznaczono na „Mad Max: Na drodze gniewu”. Film wyreżyserował sam George Miller, twórca rozpoczętej w 1979 roku serii. W obsadzie obok głównej gwiazdy są także: Chris Hemsworth oraz Tom Burke znany z filmów „Osobliwość” i „Mank”. 

Gdy świat upada, młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Motocyklowej Hordy prowadzonej przez Watażkę Dementusa. Podróżując wspólnie przez wyniszczone ziemie natrafiają na Cytadelę należąca do Wiecznego Joego. Gdy dwaj tyrani toczą ze sobą bój o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, jednocześnie usiłując odnaleźć sposób na powrót do domu

Kinowa premiera „Furiosy” planowana jest na 24 maja 2024 roku.

źródło: Discussing Film / zdj. Warner Bros.