W mieście pojawił się nowy Batman. Pierwsza zapowiedź serialu od Amazona

Jeszcze tego lata będziemy mogli wrócić do spowitego mrokiem Gotham City. Do miasta Mrocznego Rycerza zawitamy dzięki nowemu serialowi, za który odpowiada twórca kultowego „Batman The Animated Series”. Właśnie ujawniono, czyim głosem przemówi tym razem Mroczny Rycerz. Tak zapowiada się obsada serialu „Batman: Caped Crusader”!

Nowy animowany serial o Batmanie do obejrzenia na Prime Video

Znamy już głosową obsadę nowego serialu animowanego o Batmanie. Głosu popularnemu bohaterowi DC Comics użyczył tym razem Hamish Linklater, aktor, którego możecie kojarzyć chociażby z popularnego serialu „Nocna msza” od platformy Netflix.

Twórcą nowego serialu wykupionego od studia Warner Bros. przez Amazona jest Bruce Timm mający w swoim dorobku ceniony przez kilka pokoleń widzów kultowy serial animowany o Batmanie z lat 90. ubiegłego wieku. W gronie producentów są Matt Reeves (twórca filmu z Robertem Pattinsonem) oraz J.J. Abrams („Star Trek”, „Gwiezdne Wojny”). Jako scenarzyści za serial odpowiadają Ed Brubaker i Greg Rucka, odpowiadający między innymi za cenioną komiksową serię „Gotham Central”. 

Sprawdź też: Wracamy do świata Batmana! Zwiastun serialu o Pingwinie od platformy Max.

Batman serial animowany 2024

Twórcy obiecują, że serial będzie brutalniejszy od swojego poprzednika i zaprezentuje widzom mroczniejszy ton, a scenariusz ma mocniej skupić się na pogłębieniu psychiki wielu postaci oraz złoczyńców. W obsadzie serialu oprócz Linklatera są także: Jamie Chung („Sucker Punch”) jako Harley Quinn, Christina Ricci („Wednesday”) jako Catwoman i Diedrich Bader („The Drew Carey Show”) jako Harvey Dent. 

Serial zyska też niecodzienną scenerię, bo wydarzenia przeniesione zostaną do świata inspirowanego latami 40. XX wieku. Serial inspirowany jest kinem noir, a także oryginalnymi komiksami o Batmanie z tamtego okresu, w których po raz pierwszy pojawiły się takie postacie, jak Catwoman czy Clayface.

Pierwszy sezon serialu „Batman: Caped Crusader” dostępny będzie dla widzów serwisu streamingowego Prime Video od 1 sierpnia.

zdj. Prime Video