W takiej roli Jeana Reno jeszcze nie widzieliście. Aktor zaprzyjaźnił się z pingwinem

Jean Reno wróci na ekrany kin w nietypowej roli. Popularny francuski aktor zagrał ostatnio w produkcji „My Penguin Friend” opowiadającej uroczą i prawdziwą historię o rybaku i jego przyjaźni z pingwinem. Zobaczcie zwiastun.

Jean Reno w poruszającej historii o przyjaźni pingwina i rybaka

Mój przyjaciel Pingwin” stworzony został przez brazylijskiego reżysera Davida Schurmanna i opowiada historię rybaka, który nawiązał niezwykłą więź z uratowanym pingwinem. Popularny francuski aktor znany na całym świecie z roli Leona zawodowca wcielił się w brazylijskiego rybaka Joao, który podczas jednej ze swoich łowieckich wypraw znajduje pingwina dryfującego samotnie po oceanie. Mężczyzna ratuje pingwina zalanego ropą i postanawia wziąć go pod swoje skrzydła – nowy kompan sprawia, że Joao pierwszy raz od lat odnajduje radość życia i tym samym pingwin i rybak stają się niezwykłymi przyjaciółmi, których nie jest w stanie rozdzielić nawet ogrom oceanu.

Sprawdź też: Disney zrobi film o pierwszym rycerzu Jedi. Nawiąże do filmu, którego wielu fanów nie cierpi.

W obsadzie filmu znaleźli się także Adriana Barraza, Rocío Hernández, Nicolás Francella, Alexia Moyano, Thalma de Freitas, a także Pedro Caetano i Pedro Urizzi. Film zainspirowany został prawdziwą historią pingwina DinDima, który po zalaniu ropą nie potrafił odnaleźć drogi przez ocean i został uratowany przez podłamanego życiem rybaka. Odpowiadający za reżyserię Schurmann ma w swoim dorobku takie tytuły jak „Desaparecidos” i „Pequeno Segredo”, a także wiele filmów dokumentalnych. Kinowy debiut filmu „Mój przyjaciel Pingwin” zaplanowano już na 16 sierpnia 2024 roku.

 

zdj. RoadsideFlix