Walter Hamada zostanie prezesem DC Films. Warner szykuje film o Batgirl

Walter Hamada pozostanie prezesem DC Films przynajmniej przez najbliższe dwa lata. Studio Warner Bros. przedłużyło kontrakt z dotychczasowym prezesem, który będzie nadal nadzorował powstawanie filmów oraz seriali bazujących na komiksach DC Comics.

Nie znamy szczegółów umowy, ale wiemy, że obowiązuje przynajmniej do 2023 roku, co oznacza, że Hamada spędzi na stanowisku przynajmniej pięć lat, bowiem został wybrany prezesem DC Films w styczniu 2018 roku. Przy okazji potwierdzono, że aktualne plany studia Warner Bros. obejmują takie tytuły jak: „Legion Samobójców”, który trafi do kin i na HBO Max w sierpniu tego roku, a także przyszłoroczne produkcje: „The Batman”, „Aquaman 2”, „The Flash”, „Czarny Adam” i „Shazam! Fury of the Gods”. Co więcej, otrzymaliśmy potwierdzenie, że w planach na lata 2021-2023 znajdują się filmy „Batgirl” i „Static Shock”, a także niedawno ogłoszona produkcja „Wonder Woman 3”.

Przedłużenie kontraktu z Hamadą skomentował Toby Emmerich, prezes Warner Bros Pictures Group. Stojący na czele Warnera potwierdził przy okazji ostatnie deklaracje prezesa DC Films, który zdradził, że studio planuje tworzyć filmy oparte na komiksach nie tylko dla kin, ale także dla platformy HBO Max.

Walter jest nie tylko pasjonatem historii oraz kanonu DC, ale jest również niezwykle utalentowanym dyrektorem, który w pełni angażuje się w poświęcanie czasu i starania niezbędne do tworzenia filmów na taką skalę. Ponieważ Walter nadzoruje nasze filmy DC dedykowane kinom oraz te dla platformy HBO Max, cieszymy się, że on i jego zespół przedstawią więcej historii, współpracując przy tym z nowymi i uznanymi twórcami, aby poszerzyć zasięg i różnorodność kinowego uniwersum DC.

Ann Sarnoff, prezes i dyrektor generalna WarnerMedia Studios podkreśliła natomiast w swoim oświadczeniu, że Hamada będzie odpowiadał za tworzenie filmowego multiversum DC.

Walter to niezwykle utalentowany, szanowany dyrektor wykonawczy, doceniany przez swoich współpracowników. Jestem podekscytowana tym dokąd zabierze świat DC Films i nie mogę się doczekać współpracy z nim i resztą zespołu przy tworzeniu DC Multiverse.

Przypomnijmy, że wcześniej Walter Hamada zapowiedział w wywiadzie dla The New York Times, że począwszy od 2022 roku studio Warner Bros. planuje wypuszczanie do czterech filmów kinowych oraz dwóch filmów na wyłączność platformy HBO Max rocznie. Informacja o przedłużeniu kontraktu z aktualnym prezesem DC Films nadeszła na chwilę po tym, jak Ray Fisher grający Cyborga w filmach DC Comics zadeklarował, że nie weźmie udziału w żadnej produkcji, z którą związany będzie HamadaFisher utrzymuje, że po tym, jak wysnuł oskarżenia wobec Jossa Whedona, Geoffa Johnsa i Jona Berga odezwał się do niego Walter Hamada i zaproponował, że studio poświęci Jossa Whedona oraz Jona Berga, jeśli aktor ustąpi wobec Geoffa Johnsa. Aktor twierdzi, że szef DC Films próbował podkopać śledztwo mającego wyjaśnić oskarżenia Fishera i uważa, że dając przyzwolenie na takie działania, Hamada jest najbardziej niebezpiecznym rodzajem zwierzchnika.

źródło: deadline.com / zdj. DC Comics