Marvel wraca po długiej przerwie. Jak wypada serial „WandaVision”?

Na niecały tydzień przed premierą Disney zniósł embargo na pierwsze opinie dotyczące serialu „WandaVision”, którym Marvel wkroczy w telewizyjną erę. Jak wypada pierwszy aktorski serial MCU?

Recenzenci, którzy mieli już okazję zobaczyć pierwsze trzy odcinki serialu Marvela zgodnie przyznają, że „WandaVision”, to produkcja, jakiej w MCU jeszcze nie było. Produkcja określana jest jako najbardziej szalony i jednocześnie najambitniejszy projekt, na jaki zdecydowało się Marvel Studios. To najodważniejsze, najbardziej oryginalne i innowacyjne przedsięwzięcie MCU stawiające na inteligenty, a także niezwykle dowcipny scenariuszy Jac Schaeffer. Krytycy doceniają to, że Kevin Feige stojący na czele Marvel Studios zdecydował się na podjęcie tak ryzykownego ruchu i pozwolił na stworzenie pełnego szacunku, odniesień, easter eggów, a także ciepła hołdu dla najpopularniejszych gatunków seriali telewizyjnych. Pierwsze trzy odcinki są co prawda niezwykle oszczędne w podejmowaniu charakterystycznych dla superbohaterskiego kina scen akcji, ale to wcale nie oznacza, że widzowie będą się nudzić. Krytycy twierdzą, że serial oferuje nam rozrywkę na wysokim poziomie, stawiając na powolne, ale satysfakcjonujące rozwijanie akcji. Fabuła pozostawia przy tym mnóstwo drobnych tajemnic i smaczków, nad którymi widzowie będą głowili się w oczekiwaniu na premierę kolejnego epizodu.

Najwięcej pochwał po trzech odcinkach otrzymuje Elizabeth Olsen, która stworzyła podobno jedną z lepszych kreacji w ramach MCU i nigdy nie była tak przekonująca jako Scarlet Witch. Recenzenci chwalą także Paul Bettany'ego, który świetnie odnajduje się w komediowej konwencji i podkreślają, że tytułowa para tworzy wyjątkowo udany duet. Na drugim planie króluje natomiast Kathryn Hahn wcielająca się w sąsiadkę pary głównych bohaterów, która kradnie podobno każdą scenę ze swoim udziałem.

Serial Marvela zadebiutuje na Disney+ już 15 stycznia. W dniu premiery widzowie zobaczą dwa odcinki, a kolejne będą debiutowały w następne piątki. Ostatni epizod produkcji będzie miał premierę 5 marca. Na serial „WandaVision” złoży się 9 odcinków.

zdj. Marvel