„WandaVision” z najpopularniejszym zwiastunem w historii streamingu

Wygląda na to, że Marvel Studios zawłaszczyło kolejny rekord. W następstwie publikacji pierwszego konkretniejszego wglądu w szykowany z myślą o Disney+ serial „WandaVision”, zajawka stała się rzekomo najchętniej oglądanym zwiastunem w historii produkcji streamingowych. 

O oszałamiającym wyniku poinformował portal Deadline. Zwiastun „WandaVision” miał doczekać się niemal pięćdziesięciu trzech milionów wyświetleń podczas pierwszych dwudziestu czterech godzin od czasu publikacji. Choć liczba nie stanowi w żadnej mierze rekordu ustalonego przez najgłośniejsze produkcje filmowe, to z łatwością dominuje podium produkcji małoekranowych

Dodajmy, że ten sam raport wskazuje, że zwiastun „WandaVision” został ponad trzysta tysięcy razy wspomniany w postach na Twitterze, wspinając się tym samym na czwartą pozycję listy trendujących w niedzielę tematów. Na całościowy wynik złożyły się wyświetlenia na YouTube, TikToku, Twitterze, Facebooku (niemal pięć milionów) oraz Instagramie (ponad dziesięć milionów). 

Warto też zestawić dotychczasowy wynik „WandaVision” z zarejestrowanym po takim samym czasie odbiorem zwiastunów „Czarnej Wdowy” (osiemnaście milionów), „Mulan” (dwanaście milionów), a nawet „Avengers: Wojna bez granic” (trzydzieści milionów)  

Przypomnijmy, że mimo publikacji pierwszej zapowiedzi wideo, Disney nie poinformował widzów o oficjalnej dacie premiery, ale na reakcje fanów nie trzeba było długo czekać. W kodzie strony amerykańskiej wersji serwisu Disney+ odkryto, że studio umieściło już dzienną datę premiery pierwszego odcinka produkcji.

W serialu Paul Bettany ponownie wcieli się w Visiona, a Elizabeth Olsen powróci do roli Scarlet Witch. Jeśli natomiast chodzi o pozostałą obsadę serialu, to wiemy, że pojawi się w nim Monica Rambeau, którą poznaliśmy w filmie Kapitan Marvel”. Wówczas była ona młodą córką najlepszej przyjaciółki Carol Danvers, a aktualnie stała się nową superbohaterką znaną w komiksach pod pseudonimami Pulsar, Photon czy Spectrum. W jej dorosłą wersję wcieli się Teyonah Parris, którą w zeszłym roku mogliśmy oglądać w filmie Gdyby ulica Beale umiała mówić.

Źródło: Comicbook / zdj. Marvel