Warner będzie promował „Batmana” już w sierpniu. Wydarzenie DC FanDome potwierdzone

Wydawnictwo DC Comics oficjalnie potwierdziło, że w drugiej połowie sierpnia odbędzie się wydarzenie online poświęcone filmom i komiksom o popularnych superbohaterach takich jak Superman, Batman i Wonder Woman.

Wirtualny konwent mający zastąpić fanom DC Comics anulowany ze względu na pandemię koronawirusa Comic-Con w San Diego odbędzie się  22 sierpnia i zgodnie z przeciekami będzie nosił nazwę „DC FanDome”. Wydarzenie wystartuje o godzinie 19:00 polskiego czasu i ma potrwać pełne 24 godziny.

Warner zapowiedział, że na imprezie promowane będą nadchodzące filmy kinowe ze świata DC Comics takie jak: „Czarny Adam”, „Flash”, „Liga Sprawiedliwości”, „Shazam 2” oraz seriale „Legends of Tomorrow”, „Stargirl”, „Doom Patrol”, „Harley Quinn”, „Lucyfer”, „Pennyworth”, „Supergirl” oraz „Superman & Lois”. Studio ma również zapowiedzieć na wydarzeniu nowe gry wideo oparte na komiksach DC Comics oraz nowe seriale powstające dla platformy HBO Max.

Wszystko wskazuje również na to, że „DC FanDome” zaoferuje widzom pierwszy poważny wgląd w wyczekiwane przez fanów widowisko o Batmanie, w którym główną rolę zagra Robert Pattinson. Dodatkowo istnieje też spore prawdopodobieństwo, że na imprezie zobaczymy pierwsze materiały promujące „Legion Samobójców” w reżyserii Jamesa Guna – prace na planie zakończyły się już w lutym. Główną atrakcją wydarzenia będzie jednak najprawdopodobniej najbliższe widowisko Warnera, czyli film „Wonder Woman 1984”, który po dwukrotnym przesunięciu premiery ma pojawić się w kinach 2 października.

Źródło: Comicbookmovie.com / zdj. DC