Warner Bros. szykuje nową wersję filmu „Bodyguard”

Studio Warner Bros. sięga po kolejną klasyczną produkcję w celu jej odświeżenia. Ruszyły prace nad nową wersją hitowego filmu „Bodyguard” z 1992 roku, którego gwiazdami byli Kevin Costner i Whitney Houston.

Nad scenariuszem do filmu pracuje już Matthew López, autor sztuki „The Inheritance” inspirowanej powieścią Howards End E. M. Forstera. Film wyprodukują Lawrence Kasdan za sprawą swojej firmy Kasdan Pictures oraz Dan Lin i Jonathan Eirich z ramienia firmy Rideback

Film ma być oparty na historii opowiedzianej w romantycznym dramacie z 1992 roku, w którym Kevin Costner wcielał się w byłego agenta Secret Service, który podejmuje się pracy u popularnej piosenkarki potrzebującej ochrony. Film był aktorskim debiutem dla Whitney Houston, która zmarła w 2012 roku.

Bodyguard” był wielkim hitem i zebrał z kas kin na całym świecie ponad 411 mln dolarów. Ogromną popularnością cieszyła się także ścieżka dźwiękowa z filmu, która do dzisiaj pozostaje najlepiej sprzedającym się soundtrackiem wszech czasów. Na całym świecie sprzedano 45 mln kopii. Oryginalne piosenki „Run to You” i „I Have Nothing” zostały nominowane do Oscara, ale musiały ostatecznie uznać wyższość piosenki „A Whole New World” z animowanego „Aladyna”. Największą popularnością do dzisiaj cieszy się jednak utwór „I Will Always Love You”.

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.