Warner chce, żeby Batman walczył o Oscary. Robert Pattinson, Zoë Kravitz i Matt Reeves na liście

Studio Warner Bros. ogłosiło listę filmów i twórców mających rywalizować o szanse na oscarowe nominacje. Wśród produkcji wyznaczonych do walki o najważniejsze wyróżnienie w świecie kina znalazł się między innymi superbohaterski film „The Batman z Robertem Pattinsonem w roli głównej.

Najbardziej dochodowym filmem studia Warner Bros. był w tym roku „The Batman w reżyserii Matta Reevesa – 770,8 mln dolarów – i widowisko o nowym Mrocznym Rycerzu nie musi się już martwić o utratę tego miana. Kolejna interpretacja przygód najpopularniejszego superbohatera DC Comics mogła liczyć nie tylko na świetny wynik kasowy, ale także na ciepłe przyjęcie wśród widzów i krytyków. Wszystko to sprawiło, że studio Warner Bros. zamierza mocno przyłożyć się do jej oscarowej kampanii – tym bardziej że apetyt na walkę o najważniejsze nagrody podsyca cały czas pamięć o gigantycznym sukcesie „Diuny, która w tym roku zgarnęła aż sześć Oscarów.

Sprawdź też: Na nowy film z Batmanem będziemy musieli długo poczekać. Kiedy Robert Pattinson wróci do roli?

Studio przygotowuje Batmana do walki o nominację w najważniejszych kategoriach takich jak najlepszy film, reżyser, aktor, aktor i aktorka drugoplanowi oraz kategoriach technicznych, do których zaliczają się między innymi: zdjęcia, montaż, muzyka czy charakteryzacja. W walce wezmą więc reżyser Matt Reeves, Greig Fraser odpowiadający za zdjęcia, Michael Giacchino będący autorem ścieżki dźwiękowej, Robert Pattinson wcielający się w Batmana, Paul Dano grający Człowieka-zagadkę, Jeffrey Wright, którego widzieliśmy w roli Gordona, a także Zoë Kravitz, której przypadła rola Catwoman.

Do walki o oscarowe nominacje studio Warner Bros. wyznaczyło też filmy „Elvis”, „Navalny”, „Nie martw się, kochanie”, „DC Liga Super-Pets” oraz „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a”. To w jakich kategoriach filmy mają walczyć o nominacje, sprawdzicie na stronie wytwórni. Laureatów Oscarów za najlepsze filmowe osiągnięcia 2022 roku poznamy w nocy z niedzieli na poniedziałek 13 marca. Nominacje do 95. edycji Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia 2023 roku

zdj. Warner Bros.