Warner miesza w kalendarzu. „Aquaman 2” z wcześniejszą premierą. Filmy „Minecraft” ma już datę debiutu

Studio Warner Bros. wprowadziło kolejne zmiany w swoim kinowym kalendarzu. Tym razem jednak roszady sprawiły, że superbohaterska produkcja DC Comics z przygodami Aquamana zawitają na duży ekran z wyprzedzeniem. Swoje nowe daty premier otrzymały też inne produkcje wytwórni takie jak chociażby filmowy „Minecraft”.

Aquaman and The Lost Kingdom” trafi do kin wcześniej niż zakładano

Zacznijmy od tego, że jedno z najbardziej wyczekiwanych widowisk roku, czyli „Aquaman and The Lost Kingdom” tym razem nie zostało kolejny raz opóźnione i studio zdecydowało, że lepiej będzie pokazać superbohaterski blockbuster kilka dni wcześniej. Film miał trafić do kin 25 grudnia 2023 roku, ale jego debiut został przyspieszony na 20 grudnia. Co warto zauważyć, produkcja zbliżyła się tym samym do kinowego debiutu filmu „Wonka”, który ma wejść na ekrany 15 grudnia. Bezpośrednio zaliczy natomiast starcie z nową odsłoną „Pogromców duchów”, a w piątek (ze względu na świąteczny okres dzień premiery wyznaczono na środę) film będzie odpierał ataki animacji „Migration” od studia Illumination. Tymczasem wcześniejszą datę premiery „Aquamana 2” przejmie nowa wersja „Koloru purpury”, która pierwotnie miała debiutować 20 grudnia, a teraz przesunięto jej premierę na Boże Narodzenie.

Nowy film z Roberte De Niro i filmowy „Minecraft” z datami premier

Dodajmy, że na 2 lutego 2024 roku wyznaczona została premiera gangsterskiego dramatu „Wise Guys” od Barry'ego Levinsona, w którym podwójną rolę zagrał Robert De Niro. Film opowie historię dwóch bossów włoskich rodzin, którzy w latach 50. ubiegłego wieku prowadzili na amerykańskich ulicach krwawą wojnę. Vito Genovese przeprowadził w 1957 roku nieudaną próbę zamachu na swojego wroga, Franka Costello. Włoski gangster został jednak ostatecznie ranny, co sprawiło, że podjął próbę przejścia na gangsterską emeryturę. Robert De Niro wciela się w obydwu bohaterów produkcji.

Datę debiutu otrzymał też filmowy „Minecraft”. Film, w którym główną rolę zagra Jason Momoa, trafi do widzów 4 kwietnia 2025 roku. Do wyreżyserowania produkcji zatrudniony został Jared Hess, twórca takich komedii jak „Napoleon Wybuchowiec”, „Gentlemen Broncos” czy „Asy bez kasy”. Jako producenci nad filmem mają czuwać Mary Parent i Roy Lee, z którymi Jason Momoa pracował ostatnio przy okazji filmu „Diuna”.

zdj. Warner Bros.