Warner nie chce pracować ze Snyderem i nie wyda jego „Ligi Sprawiedliwości”?

Zack Snyder i fani jego komiksowych adaptacji od ponad dwóch lat zabiegają o wypuszczenie reżyserskiej wersji filmu „Liga Sprawiedliwości”, która trafiła do kin w 2017 roku jako produkcja mocno zmieniona przez włodarzy Warnera i Jossa Whedona. Najnowszy raport sugeruje jednak, że studio Warner Bros. nie ma w planach wypuszczenia „Snyder Cut” i co więcej – nie chce już współpracować ze Snyderem.

Snyder od miesięcy dzieli się ze swoimi fanami kolejnymi zdjęciami i informacjami na temat jego reżyserskiej wersji filmowych przygód Ligi Sprawiedliwości, ale szczególnej nadziei na wypuszczenie „Snyder Cut” miłośnicy reżysera nabrali w zeszłym roku w obliczu ogłoszenia premiery serwisu HBO Max, który ma wejść na rynek już w przyszłym miesiącu. Entuzjazm oczekujących na pierwotną wersję filmu został jednak ostudzony już pod koniec listopada zeszłego roku, kiedy pojawiły się sugestie, że na platformę HBO Max nie trafi reżyserska wersja filmu Snydera. Już wówczas mówiło się otwarcie, że studio nie jest zainteresowane wydawaniem milionów dolarów na dokończenie wersji Snydera, którą ten pozostawił przed rezygnacją z projektu, która związana była ze śmiercią jego córki. Mimo że w sieci akcja #ReleaseTheSnyderCut zbiera coraz więcej zwolenników, włodarze Warnera cały czas nie wierzą, że pieniądze wydane na ukończenie efektów wizualnych przyniosłyby odpowiedni zysk.

Co więcej, według najnowszych doniesień ze studia, przedstawiciele Warnera mają nawet żal do Zacka Snydera, że ten nieustannie od miesięcy zachęca swoich fanów do walki o wypuszczenie „Snyder Cut”, pomimo że studio przedstawiło mu jasno swoje stanowisko w tej sprawie. Faktem jest podobno to, że przedstawiciele Warnera spotkali się ze Zackiem Snyderem w celu omówienia projektu, ale reżyser miał podobno poprosić o 20 milionów dolarów i pozwolenie na ponowne sfilmowanie części scen – aktualna wersja Snydera musiałaby zostać poddana procesowi postprodukcji i nadal wymaga podobno stworzenia dużej ilości efektów specjalnych. Warner jednak zdecydowanie odmówił przekazania funduszy i rozmowy zostały zakończone, a studio nie ma planów na ich wznawianie. Warner nie tylko nie jest przekonany, co do finansowej opłacalności tego przedsięwzięcia, ale podobno nie ma także pewności, czy wizja Snydera spodobałaby się fanom. Kolejną przeszkodą jest oczywiście także aktualny status kierunku, w którym podążają adaptacje filmowe DC Comics. Studio chce w pewien sposób odciąć się od wizji Snydera i wprowadzić do swojego świata komiksowych adaptacji nowe wersje bohaterów – pierwszym z nich będzie Batman Roberta Pattinsona. Wypuszczenie nowej wersji „Ligi Sprawiedliwości” wiązałoby się więc z ryzykiem wprowadzenia niektórych widzów w jeszcze większą konsternację. Obecnie wydaje się więc, że nie ma najmniejszych szans na to, aby Warner doprowadził do premiery filmu na platformie HBO Max lub w innym kanale dystrybucji.

Ponadto, niektóre ze źródeł sugerują, że obecnie stosunki na linii Snyder-Warner są tak złe, że włodarze studia zapewniają, że nigdy więcej nie będą współpracowali z reżyserem. Oczywiście optyka na postać Snydera może zmienić się z biegiem lat, kiedy stery w wytwórni przejmą inne osoby, ale coraz więcej wskazuje na to, że nie zobaczymy „Snyder Cut” w najbliższym czasie.

źródło: Fandomwire.com / zdj. DC Comics / Warner Bros.