Warner testował dwie wersje filmu o Batmanie. Jedna z nich zawiera występ kultowego złoczyńcy

Przygotowany na przyszły rok film o Batmanie może zaskoczyć widzów niespodziewanym występem jednego z kultowych złoczyńców DC Comics. Potwierdziły się informacje sugerujące, że studio Warner Bros. przygotowało dwie wersje filmu „The Batman”, a jedna z nich zawiera najpewniej występ ikonicznego przeciwnika Mrocznego Rycerza.

Głównym złoczyńcą w pierwszym filmie o Batmanie granym przez Roberta Pattinsona będzie Człowiek-Zagadka, ale na ekranie pojawią się też inne postacie z panteonu złoczyńców. Swój udział w fabule będą mieli także Pingwin oraz Carmine Falcone. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że film wyreżyserowany przez Matta Reevesa zaprezentuje widzom również nową wersję najpopularniejszego przeciwnika Mrocznego Rycerza, czyli Jokera.

W drugiej połowie listopada jedno ze sprawdzonych źródeł ujawniło, że w Los Angeles odbył się ostatnio kolejny pokaz filmu „The Batman”, a widzom pokazana została nowa wersja filmu zawierająca scenę, której nie było w poprzednich dwóch wersjach wyświetlanych na wcześniejszych pokazach testowych. Mówiło się wówczas, że scena zapowiada pojawienie się Jokera, którego ma grać Barry Keoghan znany ostatnio z roli w filmie „Eternals”. Co warte przypomnienia związek aktora z rolą popularnego złoczyńcy kilka dni wcześniej sugerował brat Keoghana.

Czy Joker pojawi się w filmie „The Batman”?

Nowe światło na sprawę rzucił właśnie serwis Hollywoodreporter, który potwierdził, że Warner Bros. rzeczywiście testował dwie różne wersje filmu o Batmanie, z których jedna zawierała występ pewnego aktora, a druga nie. Ostatni pokaz testowy miał odbyć się w zeszłym tygodniu i to właśnie wtedy podjęto decyzję o tym, która wersja spodobała się wytwórni i trafi do kin. Źródła odpowiadające za najnowsze doniesienia w tej sprawie nie precyzują co prawda, czy chodzi o Jokera i czy miał go zagrać Barry Keoghan, ale coraz więcej na to wskazuje.

Przypomnijmy, że Barry Keoghan oficjalnie znajduje się w obsadzie filmu „The Batman” od sierpnia zeszłego roku. Aktor został przypisany do roli oficera Stanleya Merkela, który w komiksach był pierwszym partnerem Jima Gordona w policji. Został zamordowany przez Sofię Falcone na łamach komiksu „Batman: Mroczne zwycięstwo”.

Sprawdźcie też: Batman kontra nadużycia i korupcja władzy. Nowy oficjalny opis widowiska Matta Reevesa.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.