Warner udostępni za darmo film „Tylko Sprawiedliwość”, aby wesprzeć walkę z rasizmem

Studio Warner Bros. poinformowało, że ich nowy dramat sądowy pod tytułem „Just Mercy” w reżyserii Destina Daniela Crettona, w którym główną rolę zagrał Michael B. Jordan, zostanie udostępniony za darmo w cyfrowej dystrybucji.

Film oparty został na prawdziwych wydarzeniach z życia prawnika Bryana Stevensona, który poświęcił swoją karierę na walkę o sprawiedliwość. Po ukończeniu Harvardu Stevenson nie zdecydował się na prace w żadnej kancelarii i został obrońcą z urzędu w Alabamie, przyjmując sprawy osób niesłusznie skazanych. W prowadzeniu spraw pomagała mu miejscowa prawniczka Evy Ansley (Brie Larson). Jedna z pierwszych spraw duetu dotyczyła Waltera McMilliana (Jamie Foxx), który w 1987 roku w świetle wątpliwych dowodów został skazany za karę śmierci za zabójstwo młodej dziewczyny. Produkcja zostanie udostępniona na amerykańskich platformach VOD w ciągu najbliższych dni – już teraz film dostępny jest za darmo na Amazonie, Vudu i Fandango (do uruchomienia serwisów wymagane jest amerykańskie IP).

Film „Tylko Sprawiedliwość” debiutował w kinach w USA na początku tego roku, a od 14 kwietnia dostępny jest na płytach DVD i Blu-ray. Z wcześniejszych komunikatów polskiego oddziału Warnera wiemy, że w Polsce produkcja trafi do kin pod koniec miesiąca. W oficjalnym oświadczeniu Warnera czytamy:

Wierzymy w siłę tej historii. Nasz film „Tylko Sprawiedliwość”, oparty na pracy prawnika Bryana Stevensona, jest jednym z tytułów, które możemy pokornie zaoferować tym, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat rasizmu systemowego, który nęka nasze społeczeństwo.

W pozostałych rolach wystąpili: Rob Morgan, Tim Blake Nelson, Rafe Spall i O'Shea Jackson Jr. Za scenariusz do filmu odpowiada Andrew Lanham i Destin Daniel Cretton, pracujący często przy swoich filmach z Brie Larson, który został niedawno zatrudniony przez Marvela do wyreżyserowania filmu „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings”.

zdj. Warner Bros.