„Wednesday” – czy zobaczymy 2. sezon spin-offu „Rodziny Addamsów”? Gdzie obejrzeć filmowe odsłony cyklu?

Choć netfliksowy spin-off kultowej „Rodziny Addamsów” zawitał w ofercie streamera dopiero dziś, w sieci już krążą debaty nad potencjalnym drugim sezonem. Odpowiadając na pytania, sprawdzamy, co do tej pory powiedziano o kontynuacji losów nastoletniej Wednesday. Potwierdzamy też, w której usłudze streamingowej odnajdziecie najpopularniejsze filmowe widowiska o ekscentrycznej familii.

Nowa seria poprowadzona przez Tima Burtona opowiada historię bystrej i sarkastycznej córki Gomeza i Morticii Addamsów. Wednesday, przedstawiona w produkcji Netfliksa przez docenioną przez widzów Jennę Ortegę („X”), uczy się w Akademii Nevermore. Bohaterka usiłuje zapanować nad swoimi nowo odkrytymi mocami psychicznymi, jednocześnie prowadząc prywatne śledztwo w sprawie serii tajemniczych zabójstw. 

Jako scenarzyści i showrunnerzy za serial odpowiadają Alfred Gough i Miles Millar. Część tekstów przygotowały także April Blair i Kayla Alpert. Burton stanął za kamerą każdego z ośmiu odcinków.

Czy będzie 2. sezon „Wednesday”? Twórca liczy na dalsze rozwijanie świata „Rodziny Addamsów”

Od pierwszych zapowiedzi projektu serialowego spin-offu „Addamsów”, produkcję opisywano jako zamkniętą miniserię (mimo tego, że w zakończeniu kilka wątków pozostawiono bez jednoznacznej odpowiedzi). W konsekwencji na chwilę obecną nie otrzymaliśmy żadnych bezpośrednich doniesień, że Netflix zamierza przedłużyć „Wednesday” na następny sezon. Nie oznacza to jednak, że w przypadku dobrych wyników oglądalności włodarze streamera nie skierują się do Tima Burtona z propozycją kolejnego poszerzenia filmowego świata.

Otwartość na powrót zapowiedział już Alfred Gough, główny współtwórca „Wednesday”. „Pomiędzy sobą rozmawiamy już o czymś takim. Z pewnością nie brakuje rzeczy, które można by poeksplorować w świecie Addamsów” – opowiadał jeszcze we wrześniu tego roku w rozmowie na łamach magazynu Empire. W wywiadzie nie padło jednak doprecyzowanie, czy widzowie mieliby otrzymać przedłużenie solowych przygód Wednesday, czy raczej kolejne samodzielne produkcje skupiające się na innych postaciach

Niezależnie od istniejących lub nieistniejących planów, na kwestię podarowania Wednesday drugiej solowej rundy wpłynie ilość odtworzeń debiutanckich tytułów na przełomie pierwszych tygodni w ofercie platformy.

Obsada 2. sezonu „Wednesday” – kto mógłby powrócić w nowych odcinkach serialu?

Choć jest jeszcze zbyt wcześnie, by orzec, czy „Wednesday” doczeka się następnego sezonu, możemy pospekulować, kto mógłby znaleźć się w obsadzie, gdyby postawiono na przedłużenie historii. Kluczowym angażem w przypadku następnych odcinków jest oczywiście wcielająca się w tytułową bohaterkę Jenna Ortega, ale trudno sobie wyobrazić, by na ekranie nie miałaby ponownie spotkać się z Rąsią (Victor Dorobantu). Podobnie oczywistą powracającą postacią jest Xavier Thorpe (zagrany przez Percy'ego Hynesa White'a) – teraz, gdy Tyler zniknął z pola widzenia, bohater ma ponowną szansę, by aspirować do statusu love interest Wednesday. To powiedziawszy, powrotu Huntera Doohana w roli Tylera Galpina też nie możemy jeszcze na dobre wykluczyć – jak sugeruje końcówka sezonu, Hyde może poradzić sobie z wydostaniem się z rąk stróżów prawa. Twórcy pozostawili sobie także furtkę na ewentualny powrót Pani Thornhill granej przez Christinę Ricci. Jej postać została w finale ostro potraktowana przez Wednesday, ale jej istnieje ostatecznie szansa, że ją też moglibyśmy jeszcze raz zobaczyć na ekranie.

W razie zamówienia następnych odcinków, do „Wednesday” powrócą zapewne także: Luis Guzman jako Gomez, Catherine Zeta-Jones jako Morticia, Isaac Ordonez jako Pugsley, George Burcea jako Lurch oraz Fred Armisen jako Wujek Fester.

Znacznie mniej pewny wydaje się powrót Gwendoline Christie, której bohaterka, Larissa Weems, została uśmiercona w jednym z odcinków debiutanckiego sezonu. Ewentualny powrót z martwych musiałby zatem pokonać dwie trudności: wiarygodnie wpisać ją w fabułę następnych odcinków i zrobić to tak, by angaż aktorki nie kolidował z realizacją innego serialu Netfliksa, „Sandmana”, który niedawno doczekał się oficjalnego przedłużenia. W kategorii mało prawdopodobnych comebacków warto wspomnieć również o Doktor Kinbott. W przeciwieństwie do Weems, los bohaterki granej przez Riki Lindhome wydaje się już jednoznacznie przesądzony.

Fabuła 2. sezonu „Wednesday”. O czym mogłyby opowiedzieć kolejne odcinki?

W przypadku przedłużenia na następny odcinek, twórcy „Wednesday” mogliby w ciekawszy sposób odnieść się do głównego zwrotu akcji sezonu: pokazać, że główna bohaterka mocniej przeżyła zdemaskowanie jej (byłego) chłopaka jako zabójcę terroryzującego Nevermore. Końcówka serii sugeruje, że Tyler nie pozostanie w zamknięciu zbyt długo – możemy więc spodziewać się, że na jakimś etapie ponownie pojawi się w życiu bohaterki. 

W kontekście pomysłów na drugi sezon warto przypomnieć parokrotnie wspominaną w tym sezonie grupę Morning Songs, którą kierowała matka Bianki Barclay. Młoda bohaterka zagrana przez Joy Sunday została ostatecznie wmanipulowana w przyłączenie do matki, co może poskutkować wyniesieniem grupy do roli pełnoprawnych „złoczyńców” drugiego sezonu. Jedną z niewyjaśnionych tajemnic pierwszej serii jest też oczywiście kwestia zagadkowych wiadomości od nowego prześladowcy, które w ostatnich scenach pojawiały się na telefonie Wednesday. 

Rodzina Addamsów” – gdzie obejrzeć filmowe pierwowzory „Wednesday”?

Najpopularniejsze pełnometrażowe widowisko o Rodzinie Addamsów, czyli film z 1991 roku w reżyserii Barry'ego Sonnenfelda z głównymi rolami Christiny Ricci, Anjeliki Huston, Christophera Lloyda i Raúla Juliá odnajdziecie obecnie w usługach streamingowych Chili (cena za wypożyczenie filmu wynosi 9,90 zł) oraz Canal+ (w cenie 9,99 zł).

Sequel, czyli zrealizowana w 1993 roku „Rodzina Addamsów 2” figuruje obecnie w ofercie Chili (9,90 zł), Rakuten (8,99 zł) oraz Apple TV (9,99 zł). Warto przywołać również dwie dobrze przyjęte animowane adaptacje opowieści o Addamsach. Pierwszy z filmów znajdziecie w katalogu iTunes, Rakuten (9,99 zł) oraz Canal+ (9,99 zł). Nieco lepiej dostępna jest obecnie druga odsłona. Debiutujący w zeszłym roku film trafił do Chili (14,90 zł), iTunes (14,99 zł), Rakuten (14,99 zł), Canal+ (9,99 zł). Można go zobaczyć również w ramach subskrypcyjnego dostępu do platformy HBO Max

Zdj. Netflix