„Wędrująca Ziemia” otrzyma sequel. Premiera za dwa lata

Reżyser Frank Gwo ogłosił, że realizacji doczeka się sequel hitowej „Wędrującej Ziemi”. Chińskie widowisko science fiction cieszyło się gigantyczną popularnością w rodzimych kinach, w samych Chinach przynosząc wytwórni zysk w postaci niemal 700 milionów dolarów. Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, druga część ma trafić do kin w styczniu 2023 roku. 

W Polsce „Wędrującą Ziemię” mogliśmy zobaczyć za pośrednictwem Netfliksa. Widowisko jest adaptacją opowiadania jednego z najpopularniejszych chińskich pisarzy science fiction, Cixin Liu. Pierwowzór wchodzi w skład antologii „Kroki w nieznane". Akcja produkcji rozgrywa się na kilka lat przed zbliżającą się eksplozją Słońca, która skłania ludzkość do znalezienia nowego domu poza układem słonecznym. W głównych rolach wystąpili Chuxiao Qu, Jing Wu, Guangjie Li i Man-Tat Ng.

W najnowszym wywiadzie, Gwo ujawnił, że sequel przez dwa lata znajdował się na etapie pre-produkcji, zaś w chwili obecnej trwają pierwsze ustalenia dotyczące harmonogramu prac zdjęciowych. Reżyser dodał, że na wykończeniu jest również scenariusz widowiska. Tak jak i w przypadku pierwszej „Wędrującej Ziemi”, przygotowania filmu nadzoruje sam Liu Cixin.

Poniżej zobaczycie też pierwszy plakat produkcji. 

4A5FCAFA-1849-420B-8AB6-DDFD32BB89A6.jpeg

źródło: Variety.com / zdj. Netflix