Weekend zaczyna się od premier na Prime Video! Cenione klasyki i nowości z 2023 roku

W tym tygodniu do oferty serwisu Prime Video trafiła nowa porcja filmowych premier. Do oferty serwisu zawitało kilka pozycji z zeszłego roku, ale wśród nich znajdziemy też nieco starsze i uznane produkcje. Sprawdźcie co możecie obejrzeć w streamingu w trakcie rozpoczynającego się weekendu.

Co obejrzeć? Prime Video pokazało nowe filmy i kultowy klasyk

bez trzymanki nowa komedia

W ostatnich dniach na platformie Prime Video pojawiło się w ramach podstawowego abonamentu kilka głośnych tytułów. Jednym z nich jest debiutujący w zeszłym roku komediowy thriller „Interes życia”, w którym główne role zagrali Samuel L. Jackson i Uma Thurman znani z filmów Quentina Tarantino.

Film opowiada historię pewnego płatnego zabójcy (Manganiello), jego szefa (Jackson) i wpływowej handlarki dziełami sztuki (Thurman). Chcąc wyprać trochę pieniędzy w świecie sztuki, trójka bohaterów wpada w poważne tarapaty, gdy zabójca z dnia na dzień staje się awangardową sensacją.

Pojawiła się też zeszłoroczna komedia dla dorosłych „Bez trzymanki” w reżyserii Adele Lim, współscenarzystki przebojowych „Bajecznie bogatych Azjatów”. Film opowiada historię czterech przyjaciółek, które wyruszają na międzynarodową przygodę. Audrey, Lolo, Kat i Deadeye są Amerykankami o azjatyckich korzeniach. Wspólnie postanawiają wybrać się w podróż na inny kontynent, by dowiedzieć się czegoś więcej o swoich korzeniach, a przy okazji poznać uniwersalną prawdę o tym, co znaczy wiedzieć, kim dokładnie się jest

Przełęcz ocalonych” i „Wykidajło” na Prime Video

Przełęcz ocalonych

Premierę w serwisie miał niedawno także dramat wojenny „Przełęcz ocalonych” w reżyserii Mela Gibsona. Film opowiada prawdziwą historię amerykańskiego adwentysty i obdżektora Desmonda Dossa, który po wybuchu II wojny światowej wstępuje do wojska, ale pozostaje wierny swojemu postanowieniu, że nigdy nikogo nie zabije i nie będzie używał broni.

Jego postawa ściąga na niego szykany ze strony kolegów i dowódców. Doss zostaje wysłany jako sanitariusz na Okinawę, gdzie w trakcie walk wykazuje się wyjątkowym hartem ducha i odwagą. Głównego bohatera zagrał Andrew Garfield nominowany za tę rolę do Oscara, a na ekranie towarzyszyli mu Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer oraz Hugo Weaving. W sumie „Przełęcz ocalonych” zebrała 6 nominacji do Oscarów, z których dwie zamieniła na statuetki (montaż i dźwięk).

Sprawdź też: O chłopcu, który zabił świat. Bill Skarsgård gwiazdą obłędnego hiperakcyjniaka [ZWIASTUN].

W kanale MGM+ dostępnym za pośrednictwem platformy Prime Video zadebiutował też kultowy film akcji „Wykidajło” debiutujący w 1989 roku. W głównej roli pojawił się wówczas Patrick Swayze. Aktor wcielił się w postać mistrza karate Daltona, zatrudnionego do przywrócenia porządku w zdominowanym przez gangsterów lokalnym barze Double Deuce. MGM od planowało stworzenie nowej wersji klasyka i ostatecznie postawiło na projekt, w którym głównego bohatera zagra Jake Gyllenhaal. Film w reżyserii  Douga Limana („Na skraju jutra”) trafi do oferty serwisu Prime Video już 21 marca tego roku.

zdj. Amazon Prime Video