West Duchovny kolejną gwiazdą dramatu psychologicznego „Saint X” od Hulu

West Duchovny („Linoleum”) została kolejną gwiazdą psychologicznego dramatu „Saint X”, będącego ekranizacją powieści Alexis Schaitkin. Na ekranie pojawi się obok obsadzonej wcześniej Victorii Pedretti („Nawiedzony dom na wzgórzu”)

Serial opisywany jest jako złożony dramat prowadzony z perspektywy wielu zróżnicowanych postaci i czasów akcji. Fabuła przedstawia okoliczności śmierci młodej kobiety podczas pozornie idealnych wakacji na Karaibach. Tajemnicze zabójstwo kobiety niesie z sobą niemożliwy do przewidzenia efekt domino, a próba przepracowania traumy popycha jej siostrę w stronę poszukiwań prawdy.

Pedretti wcieli się w postać Emily, bystrej i ambitnej kobiety, której starannie budowane, pozornie idealne życie zaczyna się rozpadać. Z kolei Duchovny, czyli córka Davida Duchovny'ego i Téi Leoni, ma zagrać w „Saint X” Alison, bystrą i charakterną młodą kobietę, która zaczyna patrzeć na swoją uprzywilejowaną pozycję społeczną od bardziej krytycznej niż do tej pory strony

Serial potrwa osiem odcinków. Produkcją wykonawczą i napisaniem scenariusza zajęła się Leila Gerstein („Opowieść podręcznej”). Do wyreżyserowania odcinków zatrudniono z kolei Dee Rees („Mudbound”).

Źródło: Variety / zdj. Fox