Weteran „Mission: Impossible” dołącza do obsady następnego „Krzyku”

Następny aktor dołączył do obsady szykowanej przez Paramount szóstej części „Krzyku”. W następnej odsłonie cyklu komediowych slasherów pojawi się Henry Czerny, znany z roli w „Mission: Impossible” i „Zabawie w pochowanego”.

W obsadzie „Krzyku 6” są już Melissa Barrera (która grała Sam, protagonistkę poprzedniej części), Jenna OrtegaJasmin Savoy Brown i Mason Gooding. W filmie pojawią się też: Hayden Panettiere (znana z roli Kirby Reed, jednej z niedoszłych ofiar Ghostface'a z „Krzyku 4”), Dermot Mulroney(„Mój chłopak się żeni”), Jack Champion („Avatar: Istota wody”, „Avengers: Koniec gry”), Liana Liberato („Wrobiony”), Davyn Nekoda („Utopia Falls”) i Josh Segarra („Mecenas She-Hulk”). Postać, którą zagra Czerny nie została jeszcze ujawniona. 

Oficjalny opis szóstego „Krzyku” brzmi następująco: „Saga Krzyku trwa. Czwórka bohaterów, ktora zdołała przetrwać ostatnią serię zabójstw Ghostface'a pozostawia Woodsboro za sobą z nadzieją na rozpoczęcie zupełnie nowego rozdziału”. Ostatnie doniesienia o fabule filmu wskazują, że jego akcja ma zostać osadzona w Nowym Jorku.

Spośród klasycznych gwiazd „Krzyku” w szóstej odsłonie cyklu pojawi się tylko Courtney Cox, jako dziennikarka Gale Weathers. W produkcji zabraknie natomiast Davida Arquette'a i Neve Campbell

Premierę zaplanowano na 31 marca przyszłego roku. Reżyserują Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, którzy wyreżyserowali również ostatnią część. Opracowaniem tekstu do dalszego ciągu historii zajęli się Vanderbilt i Guy Busick odpowiadający za scenariusz do piątego filmu.

źródło: BD / zdj. Paramount Pictures