Weteran serii o Potterze pomoże J.K. Rowling przy scenariuszu do „Fantastycznych zwierząt 3”

Ostatnio ogłoszono, że prace na planie filmu „Fantastyczne zwierzęta 3” ruszą wiosną 2020 roku. Dzisiaj z kolei ujawniono, że przy scenariuszu do filmu ma pracować weteran serii o Harrym Potterze, Steve Kloves.

Scenarzysta Steve Kloves, który wcześniej napisał siedem z ośmiu filmów o Harrym Potterze, został zatrudniony przez studio do pomocy przy pisaniu scenariusza filmu, za który odpowiedzialna jest J.K. Rowling. To właśnie Rowling napisała scenariusze do dwóch pierwszych filmów nowej serii, ale po kiepskim wyniku finansowym drugiej odsłony studio chce, aby Steve Kloves pomógł autorce książek z serii „Harry Potter” nadać bardziej kinowego sznytu jej scenariuszowi.

Steve Kloves ma zapewnić również więcej odniesień do magicznego świata znanego z głównej serii filmów o Potterze. Wraz z jego powrotem do franczyzy zaczynają pojawiać się głosy, że Warner cały czas myśli o stworzeniu pięciu filmów z serii „Fantastyczne zwierzęta”. Co jednak oczywiste, dalszy rozwój franczyzy będzie ostatecznie uzależniony od finansowego wyniku nowej części.

W obsadzie trzeciej powrócą największe gwiazdy poprzednich części: Dan Fogler, a także Eddie Redmayne, Katherine Waterston, Alison Sudol, Ezra Miller i Johnny Depp jako Gellert Grindelwald. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że dużą rolę w ostatniej części trylogii odegra Jessica Williams, która debiutowała jako Eulalie Hicks w drugiej odsłonie. Jej bohaterka była nauczycielką w Ilvermorny School of Witchcraft and Wizardry, amerykańskim odpowiedniku Hogwartu.

Fantastyczne zwierzęta 3” trafią do kin 12 listopada 2021 roku. Reżyserią filmu zajmie się David Yates odpowiadający za dwie poprzednie odsłony. Trzecia część będzie kontynuowała tradycję franczyzy i zabierze widzów w zupełnie nowe lokacje. Po tym, jak pierwsza część pokazywała Nowy Jork, druga Paryż, trzecia przeniesie akcje do Rio de Janeiro w Brazylii.

źródło: Cbr.com / zdj. Warner Bros.