Więcej Black Manty w sequelu „Aquamana”. Yahya Abdul-Mateen II wypowiada się o swoim występie

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter, odtwórca roli jednego z największych przeciwników Aquamana, zademonstrował swoje spostrzeżenia na temat drugiej części filmowych przygód superbohatera granego przez Jasona Momoę.

Yahya Abdul-Mateen II („Watchmen”, „Candyman”) stwierdził w rozmowie z dziennikarzem THR, iż jego zdaniem sequel „Aquamana” ma w sobie więcej potencjału niż poprzednia część, a także odniósł się do wielkości jego roli. Zobaczcie co miał w tej kwestii do powiedzenia aktor:

Wydaje mi się, że scenariusz jest lepszy niż w pierwszej części. Daje aktorom wiele dobrych momentów do opowiedzenia historii. W pierwszym „Aquamanie” otrzymaliśmy tylko niewielkie wprowadzenie do postaci Black Manty i jego motywacji. W tym filmie mam więcej swobody, mogę trochę poćwiczyć i pooddychać. Pokażę w nim kilka różnych odcieni... Antagonista jest zawsze bardziej interesujący do poznania.

Aktor wystąpi z gwiazdami znanymi z pierwszej części przygód „Aquamana”, czyli Jasonem Momoą, Patrickiem Wilsonem, Dolphem Lundgrenem i Amber Heard, która pomimo kontrowersji związanych z życiem prywatnym znów wcieli się w postać Mery. Jako reżyser na stanowisko ponownie zatrudniony został James Wan. Do obsady dołączył znany z „Gry o tron” Pilou Asbaek

Druga część „Aquamana” ma pojawić się w kinach 17 grudnia 2022 roku

Źródło: hollywoodreporter / Zdj. Warner Bros.