Wiedźmin zawita do Łodzi! Netflix zapowiada serialowe wydarzenie w Polsce

Netflix będzie promował trzeci sezon serialowego „Wiedźmina” również w Polsce. Pod koniec czerwca w Łodzi odbędzie się Wiedźmin Fest z udziałem gwiazd uniwersum. Co wiemy o imprezie i jak zapewnić sobie bilety na wydarzenie, na którym przedpremierowo pokazane zostaną pierwsze odcinki nowego sezonu?

Wiedźmin Fest w Łodzi. Co wiemy o imprezie?

Już 24 i 25 czerwca 2023 roku fani uniwersum „Wiedźmina” będą mogli spotkać się w łódzkim EC1, by wspólnie świętować premierę trzeciego sezonu serialowej produkcji Netfliksa.

Z okazji premiery nowej serii streamingowy gigant zorganizuje w Łodzi, mieście, z którego pochodzi Andrzej Sapkowski, autor przygód Geralta z Rivii wydarzenie Wiedźmin Fest. Na imprezie fani jako pierwsi zobaczą przedpremierowo odcinki otwierające najnowszy sezon serialu, wejdą w świat atrakcji inspirowanych historią z Kontynentu i spotkają gwiazdy uniwersum Wiedźmina”. Bilety na wydarzenie można zdobyć biorąc udział w konkursie na stronie: probawiedzmina.pl.

O czym opowie 3. sezon „Wiedźmina”? Zwiastun i opis

W 3. sezonie Geralt, Ciri i Yennefer — której powierzono szkolenie dziewczyny — trafią do twierdzy w Aretuzie. Aby dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w Ciri, bohaterowie trafiają w sam środek ukrytego konfliktu, pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Bezpośrednią inspiracją dla nowych odcinków jest drugi tom sagi Sapkowskiego, czyli „Czas pogardy”.

Obok Cavilla w głównych rolach powrócą Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu oraz Freya Allan jako księżniczka Cirilla z Cintry. W nowym sezonie na ekranie partnerować będą im m.in. Robbie Amell jako Gallatin, Meng'er Zhang jako Milva, Hugh Skinnger jako Radowid, Christelle Elwin jako Mistle, a także Mahesh Jadu wcielający się w postać Vilgefortza. 

Premiera 3. sezonu serialu „Wiedźmin” odbędzie się  29 czerwca. Druga część sezonu pojawi się na platformie Netflix z kolei 27 lipca.

zdj. Netflix