Wiemy, kiedy Gutek Film pokaże ARCYDZIEŁO z festiwalu w CANNES. To polska koprodukcja

Poznaliśmy polską datę premiery głośnego filmu pt. „Strefa interesów”. Produkcja, która wyjechała z tegorocznego festiwalu w Cannes z nagrodą Grand Prix, trafi do regularnej dystrybucji 9 lutego. Projekt jest pierwszym obrazem wyreżyserowanym przez Jonathana Glazera od czasu thrillera sci-fi „Pod skórą” z 2013 roku, w którym oglądaliśmy Scarlett Johansson.

Film inspirowany motywami powieści Martin Amis o tym samym tytule rozgrywa się w realiach II wojny światowej. Fabuła koncentruje się na losach komendanta Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hössa oraz jego żony Hedwigi, którzy próbują ułożyć sobie rodzinne życie w domu z ogrodem, który znajduje się tuż obok obozu koncentracyjnego.

Sprawdź też: Nowy film Davida Finchera porównany do legendarnej produkcji. Kiedy premiera?

Przedsięwzięcie podpisane nazwiskiem Glazera (Brytyjczyk pracował nad filmem także jako scenarzysta) jest brytyjsko-polsko-amerykańską koprodukcją. Obsadę tworzą m.in. Sandra Huller („Toni Erdmann”) czy Christian Friedel („Biała wstążka”). Po stronie polskiej za film odpowiada Ewa Puszczyńska, producentka takich obrazów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Zdjęcia stworzył Łukasz Żal

Pomimo niezgarnięcia najważniejszej statuetki podczas canneńskiej imprezy (Złota Palma powędrowała w tym roku do francuskiego „Anatomie d'une chute”) „Strefa interesów” była najgłośniejszym tytułem na Lazurowym Wybrzeżu. Na ten moment film Glazera może poszczycić się wynikiem 96% pozytywnych not w Rotten Tomatoes po ponad 50 opublikowanych tekstach.

Źródło: Gutek Film / Rotten Tomatoes / Zdj. Gutek Film