Wiemy, kiedy obsada „Stranger Things” wróci na plan? Co z produkcjami Marvela?

Mimo szalejącej w Stanach Zjednoczonych pandemii koronawirusa coraz głośniej mówi się o tym, że duże wytwórnie chcą w końcu wrócić na plany zdjęciowe i wznowić prace nad swoimi największymi produkcjami.

W ostatnich dniach głośno mówiło się, że Marvel chce rozpocząć w sierpniu prace na planie serialu „Falcon i Zimowy żołnierz”, i okazuje się, że ekipa serialu może pracować nie tylko w Czechach, ale także w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w stanie Georgia, gdzie odbywała się główna część zdjęć. Jak na razie wytwórnie podchodzą bardzo ostrożnie do wyznaczania konkretnych terminów na wznowienie prac, ale od tygodni daje się zauważyć intensywność w poszukiwaniu rozwiązań na aktualną sytuację, która powoduje zastój w filmowej branży. Bez podawania konkretnych dat mówi się jednak, że wstępne przygotowania do zdjęć miałyby wystartować w tym miesiącu, tak aby właściwa część prac na planie rozpoczęła się jeszcze w sierpniu. Do tego czasu właściciele największych planów zdjęciowych w Georgii będą pracowali nad wprowadzaniem nowych rozwiązań mających zminimalizować możliwość rozprzestrzeniania się wirusa wśród ekip filmowych.

Pomimo że 1 lipca w stanie Georgia odnotowano 3000 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, wiele źródeł twierdzi, że wytwórnie chcą, aby ich największe produkcje wznowiły prace na planie w najbliższych dwóch miesiącach. Wśród projektów mających przetrzeć szlaki dla pozostałych tytułów wymienia się: musical „Dear Evan Hansen”, film „Samaritan”, w którym gra Sylvester Stallone, a także seriale „Loki” oraz „Falcon i Zimowy żołnierz”. Ponadto co najmniej dwa duże projekty Netfliksa planują powrót na plany w stanie Gerogia. Są to film akcji „Red Notice”, w którym występują Ryan Reynolds, Dwayne Johnson i Gal Gadot, oraz serial „Stranger Things”. Mówi się nawet, że obsada popularnego serialu Netfliksa została poinformowana, że ​​produkcja czwartego sezonu zostanie wznowiona 17 września.

Przedstawiciele stanu Georgia, który w ostatnich latach stał się niezwykle atrakcyjnym rejonem dla filmowego przemysłu, twierdzą, że niedługo uruchomionych zostanie aż 75 produkcji, co przełoży się na 40 000 nowych miejsc pracy. Łącznie wszystkie planowane projekty powinny zainwestować około 2 mld dolarów w lokalną gospodarkę w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Netflix