Wiemy, kiedy pojawią się zwiastuny „Diuny” i „Wonder Woman 1984”

W grudniu do kin zawita filmowa adaptacja kultowej „Diuny”. Wiemy już, kiedy możemy spodziewać się pierwszej zapowiedzi nowego filmu Denisa Villeneuve'a.

W czerwcu ujawniono, że studio Warner Bros. z okazji 10. rocznicy premiery planuje jubileuszowe pokazy filmu „Incepcja” w reżyserii Christophera Nolana, które mają wynagrodzić widzom długie wyczekiwanie na premierę filmu „Tenet”. Początkowo zakładano, że „Incepcja” trafi na duży ekran w połowie lipca, ale teraz duńskie i portugalskie kina ujawniły, że film powróci do kin dopiero 12 sierpnia, a seansom będą towarzyszyły nowe zwiastuny „Diuny” i „Wonder Woman 1984”.

Nie wiemy jeszcze, czy zwiastun „Diuny” zostanie od razu udostępniony online, ale w przypadku nowej zapowiedzi „Wonder Woman 1984” możemy oczekiwać, że zostanie ona udostępniona szerszej publiczności 22 sierpnia na wydarzeniu DC FanDome.

Co wiemy o filmie na pół roku przed jego kinową premierą? Wszystkie informacje o filmie znajdziecie w naszym artykule: Wszystko, co musisz wiedzieć o filmie „Diuna”. Najważniejsze informacje, historia powstania, bohaterowie.

Głównego bohatera zagrał Timothée Chalamet, a w obsadzie filmu znaleźli się także Rebecca Ferguson, która wcieliła się w Lady Jessicę, matkę Paula Atrydy, jego ojca zagrał Oscar Isaac, a Zendaya wcieliła się w partnerkę głównego bohatera. W filmie zagrali także Josh Brolin wcielający się w Gurneya Hallecka, jednego z najbliższych towarzyszy księcia Leto oraz osobistego nauczyciela Paula Atrydy, Dave Bautista, który pojawił się jako Glossu Rabban, Stellan Skarsgård, który sportretował barona Harkonnena oraz Javier Bardem w roli Stilgara, przywódcy plemienia pomagającego głównemu bohaterowi.

zdj. Warner Bros.