Wiemy, kiedy Timothée Chalamet wejdzie na plan filmowej biografii Boba Dylana! Nowe informacje o biopicu

Mamy garść nowych informacji na temat zapowiedzianej 3 lata temu filmowej biografii Boba Dylana. Film w reżyserii Jamesa Mangolda zmienił tytuł z „Going Electric” na „A Complete Unknown”, a prace zdjęciowe mają ruszyć już tego lata.

Reżyser nachodzącej odsłony „Indiany Jonesa” oraz takich projektów jak „Spacer po linie” czy „Le Mans '66” podzielił się nowymi szczegółami goszcząc w serwisie Collider. Amerykański filmowiec zapowiedział, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią przygotowania do fazy produkcyjnej biopicu ruszyły z kopyta, a wejścia na plan powinniśmy spodziewać się już w sierpniu.

Sprawdź też: „Dungeons & Dragons: Złodziejski honor” – recenzja filmu

Projekt, którego gwiazdą został Timothée Chalamet, koncentruje się na wczesnych latach Dylana jako ikony muzyki folkowej i późniejszym sprzeciwie fanów, jaki spotkał artystę, gdy ten wprowadził do swojego brzmienia elementy rockowe. Reżyser przedsięwzięcia wyznał też, że odtwórca roli głównej będzie osobiście wykonywał wszystkie partie wokalne.

Nie wiemy jeszcze, kto pojawi się w „A Complete Unknown” obok Chalameta. Część doniesień sugerowała dołączenie do projektu takich nazwisk jak Christian Bale czy Benedict Cumberbatch. Obaj mężczyźni byli łączeni z kreacją Pete Seegera, pioniera protest songów i aktywistę, którego twórczość wywarła ogromny wpływ na muzykę Dylana.

Źródło: Collider / World of Reel / Zdj. Sony Pictures