Wiemy, kto napisze scenariusz do nowego Bonda. Weterani serii wracają na pokład

Zamieszanie ze scenariuszem nowego Jamesa Bonda dobiegło końca. Wiemy już, że historię do 25. filmu o przygodach Agenta 007 napiszą weterani serii Neal Purvis i Robert Wade. Poznajcie szczegóły.

Dany Boyle, który pożegnał się z projektem ze względu na różnice kreatywne, nie tylko miał wyreżyserować najnowszy film o Bondzie, ale również stworzył do niego scenariusz. Podczas gdy producenci cały czas szukają jeszcze nowego reżysera, wiemy już, że nowy scenariusz do filmu stworzą Neal Purvis i Robert Wade, którzy już sześciokrotnie pracowali nad historią do przygód Jamesa Bonda. Twórcy mieli okazję stworzyć scenariusz do każdego filmu serii od 199 roku, a co więcej, stworzyli nawet scenariusz do 25. filmu serii, ale producenci odrzucili go na rzecz historii przygotowanej przez Boyle'a.

Teraz scenarzyści mają przygotować finalną wersję swojego pierwszego scenariusza. Dzięki temu producenci będą mogli szybciej rozpocząć prace na planie. Nadal nie wiemy jednak, czy pierwotny termin wyznaczony na listopad tego roku jest jeszcze aktualny. Bardziej prawdopodobne wdaje się jednak, że ekipa wejdzie na plan dopiero w przyszłym roku, a premiera Bonda zostanie przesunięta na 2020 rok.

Ostatnio spekulowało się, że za sterami nowego Bonda mogą stanąć SJ Clarkson, Bart Layton lub Yan Damage. Jak na razie nie otrzymaliśmy jednak żadnego oficjalnego komunikatu od studia.

źródło: Theguardian.com /  zdj. Metro-Goldwyn-Mayer / Columbia Pictures