Wiemy, kto zagra główne role w nowej wersji „Prawnika z Lincolna”

Nowe wiadomości o serialowej wersji „Prawnika z Lincolna”. W serii opartej na cyklu powieści autorstwa Michaela Connelly'ego główną rolę zagrają Becki Newton („Brzydula Betty”, „Jak poznałem waszą matkę”) i Manuel Garcia-Ruflo („Siedmiu wspaniałych”).

Za produkcję miał początkowo odpowiedzieć CBS, ale najnowsze wieści wskazują, że projekt został przejęty przez Netfliksa. Aktorzy obsadzeni w serii wcześniej, jeszcze gdy miała ona powstać dla CBS, przejdą do projektu platformy streamingowej. Mowa tu o Jazz Raycole i Angusie Sampsonie.  

Do napisania scenariusza oraz wyreżyserowania serialu The Lincoln Lawyer” zatrudniony został David E. Kelley. Seria będzie nową adaptacją cyklu powieści, których bohaterem jest Mick Haller – popularny prawnik, idealista, który prowadzi swoją kancelarię na tylnym siedzeniu starego Lincolna, gdzie przyjmuje swoich klientów. Prawnik zajmuje się początkowo przede wszystkim sprawami dealerów i narkomanów, jednak pewnego dnia otrzymuje sprawę, która może całkowicie odmienić jego karierę. W adaptacji filmowej w główną rolę wcielił się Matthew McConaughey. 

źródło: Deadline.com / zdj. MGM / CBS / IMDb