„Wikingowie: Walhalla” – data premiery, obsada i zdjęcia z serialu Netfliksa

W 2022 roku na platformie Netflix zadebiutuje serial „Wikingowie: Walhalla” będący kontynuacją popularnej serii „Wikingowie” od stacji History. O czym opowie serial, kiedy możemy spodziewać się jego premiery i kogo zobaczymy na ekranie? Poznajcie szczegóły.

Fabuła i obsada serialu „Wikingowie: Walhalla

Nowa saga rozpocznie się 100 lat po zakończeniu wydarzeń opowiedzianych w poprzednim serialu. Pokaże ona fabularyzowaną historię najsłynniejszych wikingów, czyli Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy (który również wywodził się z wikingów). Bohaterowie serialu będą dokonywać wielkich czynów i walczyć o przetrwanie w zmieniającej się Europie. Czeka nas więc kolejny emocjonujący rozdział wikińskiej legendy.

Główne role w serialu „Wikingowie: Walhalla” zagrali Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes i Caroline Henderson. W obsadzie pojawią się także Pollyanna McIntosh i Asbjørn Krogh Nissen.

Poniżej znajdziecie szczegółowe opisy głównych bohaterów produkcji:

Sam Corlett Jako Leif Erikson

Mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata, Leif pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. Nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, Leif, jest naszym dostępem do świata Wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany.

Frida Gustavsson Jako Freydis Eriksdotter

Zaciekle pogańska, ognista i uparta, Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów.

Leo Suter Jako Harald Srogi

Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan.

LEO SUTER jako HARALD w serialu Wikingowie: Walhalla

Bradley Freegard Jako Kanut Wielki

Król Danii. Mądry, sprytny i bezwzględny wódz Wikingów. Trzyma swoich przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Jego ambicje wpłyną na bieg historii w XI wieku i uczynią go kluczową postacią epoki Wikingów.

Jóhannes Jóhannesson Jako Olaf Haraldson

Olaf jest starszym przyrodnim bratem Haralda. Potężny fizycznie i ambitny, jest surowym i bezlitosnym wikingiem. Olaf jest "starotestamentowym" chrześcijaninem.

Laura Berlin Jako Emma Z Normandii

Młoda, ambitna Emma z Normandii pochodzi z normańskiego dworu i jest z krwi Wikingów. Politycznie obyta i jedna z najzamożniejszych kobiet w Europie.

David Oakes Jako Earl Godwin

Ostatni ocalały. Główny doradca króla Anglii. Urodzony na politycznym marginesie, jego przebiegły charakter zaprowadzi go daleko.

Caroline Henderson Jako Jarl Haakon

Wielka wojowniczka i tolerancyjna przywódczyni, Haakon rządzi Kattegatem pewną ręką. Choć jest poganką, udało jej się utrzymać Kattegat miastem otwartym na wszystkie wyznania w trudnych czasach. Będzie wpływową mentorką dla Freydis, którą będzie inspirować swą mądrością.

Frida Gustavsson Jako Freydis Eriksdotter w serialu Wikingowie Walhalla

Powracające postacie:

Asbjørn Krogh Nissen jako jJarl Kåre

Bohater stanowi zagrożenie dla starych pogańskich zwyczajów.

Pollyanna Mcintosh Jako Królowa Ælfgifu

Wyrachowana i ambitna, duńska królowa Ælfgifu ma do odegrania ważną rolę w politycznych zmaganiach o władzę toczących się w północnej Europie. Wykorzystuje swój urok i przebiegłość do wielkich celów, promując interesy swojej ojczyzny i próbując umocnić się w rosnącej strukturze władzy Kanuta.

Kiedy premiera serialu „Wikingowie: Walhalla”? Data premiery

SAM CORLETT jako LEIF w serialu  Wikingowie: Walhalla

Oficjalnie platforma Netflix ogłosiła, że premiery serialu „Wikingowie: Walhalla” należy spodziewać się w 2022 roku. Premiery możemy spodziewać się już w pierwszych miesiącach przyszłego roku, bowiem dokładna data debiutu produkcji została ustalona najprawdopodobniej na 25 lutego 2022 roku.

Twórcą serialu jest Jeb Stuart pełniący funkcję producenta wykonawczego, showrunnera i scenarzysty. Za scenariusz do produkcji odpowiadają też Vanessa Alexander, Declan Croghan i Eoin McNamee. Odcinki pierwszego sezonu wyreżyserowali natomiast Niels Arden Oplev, Stephen St. Leger i Hannah Quinn.

źródło: Filmozercy.com / zdj. Netflix