„Willow” powraca z serialową kontynuacją. Pełny zwiastun produkcji od Disney+

Wytwórnia Lucasfilm pokazała pełnoprawny zwiastun serialowej kontynuacji kultowego filmu fantasyWillow”. Jak zapowiada się powrót do świata wykreowanego w produkcji z lat 80. ubiegłego wieku w reżyserii Rona Howarda?

Akcja serialu rozgrywa się 25 lat po wydarzeniach z filmu. Fabuła opowie o grupie bohaterów ruszających w podróż, aby uratować porwanego księcia. W zespole znajdzie się Dove, bohaterka, której historia przypomina losy bohatera. Dove jest skromną sprzątaczką, która wyruszając w podróż, nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, że jest wybranką. Drugą z bohaterek będzie Kit, księżniczka ruszająca na ratunek swojemu bratu, który został uprowadzony. Dziewczyna jest liderką grupy i musi zmierzyć się z własnym przeznaczeniem, które ma uczynić z niej przyszłą królową. Ostatnią bohaterką w grupie będzie Jade, służąca księżniczki i jednocześnie jej najlepsza przyjaciółka. Dziewczyna chce także zostać najlepszym wojownikiem w królestwie.

Obsada i twórcy serialu „Willow”

W roli Willowa powróci Warwick Davis. Na ekranie aktorowi w głównych rolach partnerować będą Erin Kellyman („Falcon i Zimowy Żołnierz”) jako Jade, Ellie Bamber („Zwierzęta nocy”) jako Dove oraz  Ruby Cruz („Castle Rock”), która portretuje Kit. W pozostałych kreacjach występują: Tony Revolori („Spider Man: Bez drogi do domu”), Rosabell Laurenti Sellers („Gra o tron”), Dempsey Bryk („Czarne lustro”) i Ralph Ineson („The Witch”).

Jednym z reżyserów serialowej kontynuacji „Willowa” jest Stephen Woolfeden („Doktor Who”), który nakręcił dwa pierwsze odcinki. Produkują między innymi Ron Howard, Kathleen Kennedy i Jonathan Kasdan.  Premiera serialu „Willow” odbędzie się na platformie Disney+ już 30 listopada. Na całość serialu złoży się osiem odcinków.

zdj. Lucasfilm