Witajcie w Hawkins… w latach 50. Mamy zapowiedź prequela „Stranger Things”

Zanim subskrybenci Netfliksa otrzymają szansę na obejrzenie finałowego sezonu „Stranger Things”, historia miasteczka Hawkins doczeka się pogłębienia w ramach sztuki scenicznej. Prequelowa produkcja z podtytułem „The First Shadow” już wkrótce trafi na londyński West End. Oto nowa zapowiedź.

Prequel „Stranger Things” zapowiedziany. Co działo się w Hawkins przed serialem?

W ramach spektaklu fani „Stranger Things” trafią do roku 1959, „zanim świat wywrócił się na drugą stronę” – głosi oficjalny tagline „The First Shadow”. „Oto Hawkins: zwyczajne miasteczko, pełne zwyczajnych problemów. Samochód młodego Jima Hoppera nie chce odpalić. Siostra Boba Newby'ego nie ma większych nadziei wobec jego nowej radiowej audycji. Joyce Maldonado chce skończyć szkołę najszybciej, jak tylko się da i w końcu wyrwać się z miasta. Gdy do Hawkins przybywa nowy uczeń Henry Creel, jego rodzina odkrywa, że nie tak łatwo jest zacząć od nowa. A cienie przeszłości mają bardzo bardzo długi zasięg” – napisano o sztuce. 

Za scenariusz do najbliższej odsłony świata „Stranger Things” odpowiedziała Kate Tefry, zaś reżyserią zajęli się Stephen Daldry i Justin Martin. W głównych rolach na scenie Phoenix Theatre na prestiżowym West Endzie pojawią się między innymi: Shane Attwooll (jako szeryf Hopper), Oscar Lloyd (jako James Hopper Jr.), Isabella Pappas (Joyce), Chris Buckley (jako Bob Newby – w serialu tę samą postać zagrał Sean Astin), Louis McCartney (Henry Creel, przyszły Vecna), Patrick Waill (Dr Brenner) oraz Max Harwood (w roli Allen Munson).

Realizatorzy obiecują, że sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych seriali Netfliksa zapewni widzom najwyższe emocje, na jakie pozwala teatralna inscenizacja. Co więcej: przekonują, że w najwcześniejszej opowieści o Hawkins skrywa się klucz do finałowego starcia, do którego dojdzie w streamingu w ramach sezonu piątego

Przedpremierowe pokazy rozpoczną się już 17 listopada tego roku.

zdj. Netflix