„Władca Pierścieni” w Wielkiej Brytanii. Ogłoszono pierwsze lokacje filmowe 2. sezonu serialu Amazona

Wcześniej w tym roku ogłoszono, iż przedstawiciele Amazon Studios zdecydowali się na przeniesienie produkcji „Władcy Pierścieni” z Nowej Zelandii do Wielkiej Brytanii. Obecnie udostępnione zostały informacje odnośnie pierwszych z wielu lokacji drugiego sezonu wyczekiwanego przez fanów serialu fantasy.

Przypomnijmy, że podczas gdy pierwsza seria „Władcy Pierścieni” od Amazona została w całości nakręcona w Nowej Zelandii, tak jeśli chodzi o sezon drugi, włodarze wytwórni podjęli decyzję o przeniesieniu produkcji do Europy z powodu budżetu. Decyzję uzasadniono bardziej ekonomicznym wyjściem dla korporacji, która realizuje już część swoich produkcji w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie ze źródłami bliskimi produkcji serialu, nowymi brytyjskimi lokacjami mają być Bray Film Studios oraz Bovingdon Airfield. Bray Film Studios, mieszczące się niedaleko Bray w Berkshire, na zachód od Londynu, dysponuje powierzchnią studyjną o wielkości ponad pięciu tysięcy metrów kwadratowych oraz terenami o łącznej powierzchni siedemnastu tysięcy metrów kwadratowych. Na miejscu kręcono takie filmy jak „Rocketman” czy „Mamma Mia”.

Jeśli chodzi o Bovingdon Airfield, które znajduje się w Hertfordshire, na północny zachód od Londynu, to powierzchnia lokacji zajmuje dwadzieścia cztery hektary otwartej przestrzeni, na których kręcono takie produkcje jak „Liga Sprawiedliwości” i „Szybcy i wściekli 6”.

Jak można się spodziewać w przypadku tak rozległej produkcji, kolejne lokacje filmowe „Władcy Pierścieni” zostaną niebawem podane do informacji publicznej. Preprodukcja drugiego sezonu serialu ma się rozpocząć w drugim kwartale 2022 roku.

Amazon potwierdził wcześniej w tym roku, że pierwszy sezon zadebiutuje na platformie 2 września 2022 roku, z odcinkami emitowanymi cyklicznie co tydzień. Serial został zamówiony na kilka sezonów, od razu gdy został zamówiony w 2017 roku. Zdjęcia do pierwszej serii, która ma kosztować około 450 milionów dolarów (dla porównania, łączny budżet trzech filmów Petera Jacksona wyniósł 281 milionów dolarów), zakończyły się 2 sierpnia, lecz postprodukcja będzie kontynuowana w Nowej Zelandii do czerwca 2022 roku.

Głównych bohaterów produkcji zagrali: Robert Aramayo, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle i Tyroe Muhafidin. 

Źródło: Variety / Zdj. Amazon