To jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich lat! Tak zapowiadają się „Władcy przestworzy”

Początek roku upłynie nam pod znakiem jednej z największych serialowych premier ostatnich lat. W styczniu na platformę Apple TV+ trafią „Władcy przestworzy”. To serial wyprodukowany wspólnie przez Stevena Spielberga i Toma Hanksa będący duchowym spadkobiercą legendarnej „Kompanii braci”. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

 „Władcy przestworzy nadchodzą. Zwiastun nowego serialu od Apple TV+

Serial bazuje na napisanej przez Donalda L. Millera książki pod tytułem „Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami”. Bohaterami są żołnierze walczący w specjalnej grupie lotniczej przeprowadzającej niebezpieczne naloty bombowe na niemieckie pozycje w trakcie drugiej wojny światowej. Wykonując swoje misje na wysokości 25 000 stóp, piloci muszą mierzyć się nie tylko z przeciwnikiem, ale też z ekstremalnie trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Serial skupia się przede wszystkim na psychologicznej i emocjonalnej stronie walk prowadzonych w powietrzu podczas największego konfliktu w dziejach ludzkości. Wielu z bohaterskich pilotów zostało zestrzelonych, wielu schwytano, a inni odnieśli ciężkie rany. Niektórym udało się szczęśliwie dotrzeć do domu, ale na każdym z nich walka odcisnęła trwałe piętno.

Produkcja jest nieformalnym spin-offem seriali Kompania braci i Pacyfik, które Hanks i Spielberg stworzyli wiele lat temu dla stacji HBO. Jako reżyser nad „Władcami przestworzy” czuwał między innymi Cary Joji Fukunaga pracujący przy ostatnim filmie o Bondzie. Scenariusz wyszedł natomiast spod ręki Johna Orloffa, pracującego też przy „Kompanii braci”. Serial będzie liczyć aż dziesięć odcinkówW obsadzie znaleźli się: Austin Butler, Barry KeoghanCallum Turner, Anthony Boyle, Nate Mann i Raff Law.

zdj. Apple TV+