Władcy Przygód - nowy zwiastun polskiego filmu przygodowego

W sieci zadebiutował dzisiaj nowy zwiastun polskiego filmu przygodowego dla dzieci pod tytułem Władcy przygód. Stąd do Oblivio. Zobaczcie sami.

Film opowiada historię dwojga nastolatków – Franka i Izki, którzy odkrywają, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzają do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. „Za wszelka cenę” oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?

Reżyserem filmu jest Tomasz Szafrański, a w roli głównej wystąpił Szymon Radzimierski – nastoletni podróżnik i bloger. W pozostałych rolach na ekranie pojawią się Maciej Makowski, Mikołaj Grabowski, Alicja Dąbrowska i Łukasz Matecki i Piotr Janusz.

Przy tworzeniu muzyki do filmu miał swój udział między innymi Carl Rydlund, który pracował przy takich filmach jak Interstellar i Dunkierka. W przypadku polskiej produkcji twórca odpowiadał za orkiestrację, a muzykę napisał Fred Emory Smith.

Premierę filmu zapowiedziano na 21 marca 2019 roku.

źródło: Informacja prasowa Mówi Serwis / zdj. Jaroslaw Sosinski