Wojciech Smarzowski kręci nowy film! O czym opowie „Dom dobry”?

Trzy lata po „Weselu”, którym Wojciech Smarzowski odświeżył swój film z 2004 roku, polski reżyser zabiera się za nową produkcję. I tym razem też będzie nawiązywała ona do poprzedniego z jego filmów. Wystartowały zdjęcia do produkcji „Dom dobry” poruszającej temat przemocy domowej.  

Wojciech Smarzowski kręci nowy film. Co wiemy o filmie „Dom dobry”?

Trzy lata po wypuszczeniu swojego ostatniego filmu Wojciech Smarzowski wraca na plan. W 2021 roku do kin trafiło „Weseלe”, w którym polski reżyser nawiązywał do swojego pełnometrażowego debiutu z 2004 roku. Podobny zabieg Smarzowski wykorzysta też przy swoim nowym przedsięwzięciu. Jego nowy film zatytułowany „Dom dobry” nawiązuje tytułem do drugiego filmu w reżyserskim dorobku artysty. Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat fabuły, ale film ma ponownie dotyczyć ważnego społecznie tematu, którym tym razem będzie przemoc domowa.  

W filmie zobaczymy całą plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich znajdą się tacy, którzy ze Smarzowskim pracowali już przy poprzednich produkcjach. W nowym filmie na ekranie nie zabraknie między innymi: Tomasza Schuchardta, („Jesteś bogiem”, „Weseלe”), Agaty Turkot („Weseלe”, „Informacja zwrotna”), Agaty Kuleszy („Róża”, „Pod mocnym aniołem”), Arkadiusza Jakubika („Dom zły”, „Kler”, „Drogówka”), Marii Sobocińskiej („Wołyń”), Andrzeja Konopki („25 lat niewinności”).

Sprawdź też: Tak wygląda „Królestwo planety małp”! Disney zapowiada wielkie widowisko.

Dom Dobry Wojciech Smarzowski

Smarzowski wyreżyseruje film do własnego scenariusza, autorem zdjęć będzie Pawet Tybora („Brigidtte Bardot cudowna”, „Onirica”, „Dolina bogów”). Za scenografię odpowiada Joanna Macha („Jack strong”, „Pokot”, „Znachor”), za kostiumy Magdalena Rutkiewicz – Luterek („Wołyń”, Miasto 44”, „Weseלe”), a za montaż Krzysztof Komander („Forst”, „Dziewczyna i kosmonauta”, „Weseלe”). Skomponowaniem muzyki zajmie się natomiast Mikołaj Trzaska („Wołyń”, „Dom zły”, „Róża”, „Drogówka”, „Pod mocnym aniołem”, „Weseלe”).

Za dystrybucję filmu będzie odpowiadał Warner Bros, który od kilku lat intensywnie poszerza swoje portfolio o lokalne produkcje („Inni ludzie”, „Tata”). Koproducentem jest m.in. TVN Warner Bros. Discovery. Zdjęcia do filmu „Dom dobry” wystartowały pod koniec stycznia i potrwają do kwietnia 2024 roku. Kinowa premiera planowana jest na jesień 2025 roku.

zdj. ITI Cinema / Warner Bros.