Woody Harrelson i Justin Theroux w zwiastunie serialu o aferze Watergate

HBO pokazało zwiastun kolejnego ze swoich oryginalnych seriali szykowanych na początek 2023 roku. Zobaczcie, jak zapowiada się produkcja „The White House Plumbers” opowiadająca o aferze Watergate. Główne role w serialu zagrali Justin Theroux, Judy Greer, Lena Headey i Woody Harrelson.

Harrelson i Theroux zagrali kolejno E. Howarda Hunta i G. Gordona Liddy'ego, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w nielegalne działania administracji prezydenta Richarda Nixona skierowane przeciwko politycznym przeciwnikom prezydenta. Przypomnijmy, że do ujawnienia nielegalnych działań doprowadziła nieudana próba zainstalowania podsłuchu w siedzibie sztabu wyborczego amerykańskiej Partii Demokratycznej w Waszyngtonie. Judy Greer zagrała z kolei Fran Liddy, a Lena Headey wcieliła się w Dorothy Hunt

Serial będzie składał się z pięciu godzinnych odcinków. Harrelson i Theroux są także producentami wykonawczymi produkcji. Scenariusz do „The White House Plumbers” napisali Alex Gregory i Peter Huyck („Figurantka”). Serial wyreżyserował David Mandel.

Premiera serialu „The White House Plumbers” została zaplanowana na marzec 2023 roku.

zdj. HBO