Wracamy do Śródziemia. Powstanie animowany film „Władca pierścieni”

W najbliższych latach fani „Władcy pierścieni” nie będą mogli narzekać na nudę. Oprócz zapowiedzianego serialu od platformy Prime Video czeka nas także film animowany stworzony przez wytwórnie New Line i Warner Bros.

Studio odpowiadające na filmową trylogię „Władcy pierścieni” i „Hobbita” oraz rusza za pracami nad animowaną produkcją „The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim”. Wyreżyserowaniem filmu zajmie się Kenji Kamiyama, twórca pracujący przy takich produkcjach jak „Akira”, „Higashi no Eden”, „009 Re:Cyborg” oraz „Ghost in the Shell SAC_2045”.

Aktualne doniesienia wskazują na to, że w tworzenie produkcji nie będą zaangażowani Peter Jackson i Fran Walsh odpowiadający za filmowe trylogie. Konsultantką przy tworzeniu projektu ma zostać z kolei Philippa Boyens, scenarzystka obydwu serii wyreżyserowanych przez Jacksona.

Film skoncentruje się na opowiedzeniu legendarnej historii Króla Rohanu Helma Hammerhanda, który toczył wojnę z Dunlendingami. Akcja będzie osadzona na około 250 lat przed pierwszym filmem z serii „Władca pierścieni”. Tak projekt zapowiada Sam Register, prezes oddziału animacji w studiu Warner Bros:

To będzie kolejna epicka historia osadzona w świecie Tolkiena, której nigdy wcześniej nie opowiedziano. Mamy przyjemnośc współpracować z wieloma niesamowitymi twórcami stojącymi za filmowymi trylogiami, a także z nowymi niezwykle kreatywnymi twórcami, którzy opowiedzą tę historię.

LOTR-TWOTR-TT.jpg

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros. / New Line